לפיד הדיח את ח"כ מיקי לוי מוועדת הקורונה משום שהפר את תקנות הסגר

חבר הכנסת מיש עתיד ביקר את משפחתו בסוכות, ובראש השנה הגיעו בני משפחתו לבקר אותו בביתו. לוי: "מתנצל בפני הציבור. גם כשקשה מאוד, תפקידנו כנבחרי ציבור להוות דוגמה"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ לוי, במאי
יהונתן ליס

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הדיח היום (שני) את חבר הכנסת ממפלגתו מיקי לוי מוועדת הקורונה של הכנסת, משום שהפר את תקנות הסגר וביקר את משפחתו בסוכות. מלבד זאת, בראש השנה הגיעו בני משפחתו של לוי לבקרו בביתו. לוי התנצל על המעשים והודיע שישלם כל קנס שיוטל עליו.

גורם בסביבתו של לוי אמר לחדשות 12, שחשפו את ההפרות של התקנות, כי "ח"כ לוי נסע לבית של בנו במבשרת, שנמצא במרחק הליכה, לא רחוק מביתו, על מנת להביא להם אוכל לחג ולא כדי להתכנס ביחד בחג לארוחה, כפי שהם רגילים. הוא שהה זמן לא ארוך במהלך הביקור בחצר הבית, וחזר לביתו". הפסקת חברותו של לוי בוועדת הקורונה היא צעד סמלי בעיקרו, היות שהממשלה החליטה למדר את הוועדה והעבירה את תקנות הסגר השונות לאשרור ועדות החוקה, החינוך והביטחון - ולא לאישורה.

ח"כ לוי מסר בתגובה: "אני מתנצל בפני הציבור מעומק לבי. בלי להיכנס לפרטים כאלה ואחרים, ההתנהלות היתה לא ראויה, ובשיחה עם לפיד הוסכם כי לאורה אסיים את תפקידי בוועדת הקורונה. כמו כן, כמובן שאשלם כל קנס שיוטל עליי. גם כשקשה מאוד לא לפגוש את הנכדים והילדים בעת הזו, תפקידנו כנבחרי ציבור הוא להוות דוגמה ולקיים את ההנחיות באופן מלא".

אמש פורסם ב"הארץ" כי השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל (הליכוד) שחלתה בקורונה, התחמקה במשך שעות מחקירה אפידמיולוגית וניסתה להטעות את חוקרי משרד הבריאות כשאמרה להם שנדבקה מהנהג שלה. הבוקר נחשף כי ביום כיפור שהתה השרה בטבריה בניגוד להנחיות. גמליאל, המתגוררת בצפון תל אביב, נסעה בניגוד להנחיות למשפחתו של בעלה, חובב דמרי, והתפללה בבית כנסת בעיר. בהמשך התנצלה ואמרה: "ייתכן שטעיתי בשיקול דעתי והיה מקום לנהוג אחרת. אני מבקשת להתנצל על כך בפני הציבור, ומודיעה שאשלם את הקנס הנדרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ