הסגר בערים האדומות יימשך עד יום רביעי, אך גני הילדים שבתחומן ייפתחו ביום ראשון

ועדת השרים קיבלה את המלצת גמזו ומשרד הבריאות להותיר את מסגרות הגיל הרך פתוחות בערים האדומות, זאת בשל הקושי לפקח על מסגרות חרדיות פרטיות. גמזו: ייתכן שעד ליום חמישי לא יהיו עוד ערים אדומות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני ברק, בחודש שעבר

ועדת השרים לאזורים מוגבלים אישרה היום (שישי) את הארכת הסגר בערים האדומות עד יום רביעי, זאת לצד פתיחת גני הילדים בערים אלו ביום ראשון. ממונה המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, העריך כי אם מגמת הירידה בתחלואה תימשך ייתכן שעד ליום חמישי לא יהיו עוד ערים אדומות בישראל. רשימת הערים האדומות מונה את מודיעין עילית, בני ברק (מדרום לציר ז'בוטינסקי), רכסים, ביתר עילית, אלעד, ובירושלים השכונות רמת שלמה, רמת אשכול, מעלות דפנה ומטרסדורף. 

עם החלטת הוועדה מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "זוהי המלצת גורמי הרפואה במשרד הבריאות וטוב שוועדת השרים לאזור מוגבל קיבלה המלצה זו פה אחד". נתניהו הוסיף כי "אני מקווה שבמאמץ נוסף נוכל להוציא גם את האזורים הללו מרשימת הערים האדומות בהקדם". 

גמזו בעיריית ירושלים, השבועצילום: אמיל סלמן

הארכת הסגר בערים האדומות נועדה לבחון את ההשפעות של שמחת תורה על התחלואה, ככל שהיו כאלה. ועדת השרים קיבלה את המלצת גמזו ומשרד הבריאות לפתוח את מסגרות הגיל הרך בערים אלו חרף הארכת הסגר, זאת בשל הקושי לפקח על מסגרות מאולתרות בקרב חרדים. בדיון שנערך היום בנושא, טען הממונה על החרדים, רוני נומה, כי מוטב להתיר את פתיחת המסגרות בערים האדומות ולבצע בהן בדיקות קורונה לגננות כמו ביתר ערי ישראל. 

מוקדם יותר היום הודיעו משרד החינוך, משרד הבריאות ומשרד הרווחה על מתווה לפתיחת המוסדות. הלמידה תתקיים ללא פיצול לקפסולות, צוות הגן הקבוע ימשיך לעבוד כבשגרה ויחוייב בעטיית מסכה או משקף במשך כל העת. עד עתה לא היתה חובה כזו לאורך יום הלימודים, אלא רק בהפסקות וביציאה לשער.

לא יתקיימו חוגים חיצוניים בגנים. כמו כן, גננות וסייעות משלימות יוכלו לעבור בין שלושה גנים ולא בין שישה כפי שהיה נהוג עד עתה. הצהרונים יפעלו חמישה ימים בשבוע בקבוצות קבועות של עד 35 ילדים ובצוותים קבועים. בנוסף, ניתן יהיה לצרף בצהרונים ילדים משלוש כיתות לכל היותר, ובלבד שמספר הילדים שמרכיבים את הקבוצות השונות לא יעלה על 28.

הממשלה אישרה היום את החלטת קבינט הקורונה ליציאה הדרגתית מהסגר החל מהשבוע הבא. הממשלה אישרה להסיר את ההגבלה שאוסרת על התרחקות של יותר מקילומטר ממקום המגורים החל מיום ראשון, וכן אישרה את פתיחת גני הילדים והמעונות לגיל הרך מיום ראשון. עוד אושר לפתוח עסקים ללא קבלת קהל ואיסוף עצמי ממסעדות. גם חופי הים ושמורות הטבע ייפתחו ביום ראשון. הכותל המערבי ייפתח לתפילות במתווה קפסולות והתחבורה הציבורית תשוב לפעילות בהיקף של 100% ובתפוסה של 50%. כמו כן, יתאפשר קיום אימונים לספורטאים במשחקי כדור בליגות המקצועיות. ביום ראשון צפויה ועדת החוקה בראשות ח"כ יעקב אשר לדון בתקנות להגבלת פעילות מקומות עבודה ושהייה במרחב הציבורי שאישרה הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ