משרד הבריאות: 339 נדבקים חדשים מאמש, ירידה במספר הבדיקות

משרד החינוך: 2.22% מהילדים בגילים 6-3 חולים, חלקם באוכלוסייה הוא 6.48%. אדלשטיין איים בשלילת תקציבים ממוסדות חרדיים שיפתחו את שעריהם: "מי שעושה את זה צפוי לקנסות כבדים ואולי לשלילת תקציבים מהמוסד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, היום

339 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאמש - כך לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב (ראשון). מספר המתים עלה ב-19 ל-2,209. מתוך 1,199 מאושפזים, מספר החולים שמצבם מוגדר קשה עומד על 669, ירידה של 20 מאמש. מספר החולים המונשמים ירד מאתמול בארבעה ל-234. מאמש נערכו 12,676 בדיקות בלבד, אתמול בוצעו 14,990 בדיקות. מספר הבדיקות בשבת היה מצומצם ביותר ממחצית ממספר הבדיקות במהלך השבוע.

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.

מתפללים בבני ברק, היוםצילום: אבישג שאר-ישוב

עם פתיחת הלימודים בגני הילדים פרסם משרד החינוך את נתוני התחלואה בקרב הילדים בגילי 6-3 ובקרב תלמידי החינוך המיוחד. מהנתונים עולה כי מתוך 592 אלף ילדי הגנים, 750 ילדים נמצאו חולים. מדובר ב-2.22%, בעוד שחלקם באוכלוסייה הכללית הוא 6.48%. בחינוך המיוחד עומד שיעור התחלואה של התלמידים על 0.56%, בעוד שחלקם באוכלוסייה הכללית הוא 1.33%. מספר התלמידים החולים במוסדות אלה הוא 192 תלמידים חולים מתוך 121,294 תלמידים הבאים בשערי החינוך המיוחד.

הבוקר חזרו עשרות אלפי תלמידים בתלמודי התורה החרדיים ללימודים במאות מוסדות, בניגוד לתקנות. מדובר בתלמידים בני 13-5, מרביתם ממוסדות ה"פטור" - מוסדות עם פיקוח מועט של משרד החינוך, המונים כ-50 אלף תלמידים - וכ-10,000 ילדים נוספים שלומדים בתלמודי תורה חסידיים, הנמצאים תחת חסות רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס. תלמודי התורה נפתחו בעקבות הוראתו של מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב חיים קנייבסקי, לחדש את הלימודים. מהמשטרה נמסר כי חולקו שלושה דו"חות למנהלי תלמוד תורה פתוחים בביתר עילית ומודיעין עילית, על סך 5,000 שקל, ושני מנהלים נוספים זומנו לרישום דו"ח.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין הגיב היום על פתיחת מוסדות הלימוד החרדיים, ואיים בשלילת תקציבם. "אין שום אישור, אף אחד לא נתנן שום אישור, לפתוח שום מוסד חינוכי שהוא לא בגילים אפס עד שש. מי שעושה את זה צפוי לקנסות כבדים ואולי גם לשלילת רישיון ולשלילת תקציבים מהמוסד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ