קבינט הקורונה צפוי להתכנס מחר; נתניהו: אציע להגדיל משמעותית את הקנסות

קבינט הקורונה ידון אם ניתן לצמצם את שלבי היציאה מהסגר מתשעה לחמישה או לשישה, ובאיזה תנאים ניתן לאפשר את חידוש הלימודים בכיתות א' עד ד'

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תלמידי תלמוד תורה בביתר עילית שנפתח בניגוד להנחיות, השבוע
עידו אפרתי
עידו אפרתי

קבינט הקורונה צפוי להתכנס מחר (ראשון) ולדון בהקלות נוספות ובשלבי היציאה מהסגר. חברי הקבינט צפויים לדון בין היתר במועד ובתנאים לחידוש הלימודים בכיתות א' עד ד', וכן בהקלות על עסקים. "ייתכן שנפתח את החינוך בהדרגה וייתכן שנפתח את העסקים בהדרגה", אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים.

נתניהו הודיע הערב כי יעלה בדיון מחר הצעה להגדיל משמעותית את הקנסות על "מוסדות וגורמים שלא יכבדו את הוראות הממשלה". לדבריו, "אינני מוכן לקבל שחלק מהציבור מקבל את ההגבלות וחלק לא". עוד אמר נתניהו כי "מה שצריך כרגע זה פשוט לשים את הפוליטיקה בצד ולשים את מדינת ישראל בראש". הוא פנה ליריביו הפוליטיים ואמר: "יהיה לנו מספיק זמן לפוליטיקה. עזבו את זה, ערבות הדדית ואחריות, ביחד ננצח את המגפה".

בנוסף, שרי קבינט הקורונה גם ידונו אם ניתן לקצר את שלבי היציאה מהסגר. לפי התכנון המקורי ישנם תשעה שלבי הקלות, אך השרים ידונו מחר אם ניתן לצמצם אותם לחמישה או לשישה. "אם התחלואה תרד - ההגבלות תרדנה. אם התחלואה תעלה - ההגבלות יחזרו", אמר נתניהו.

לפי נתוני משרד הבריאות, 573 נדבקים חדשים אובחנו מאז אמש. עוד עולה מהנתונים כי מספר המתים עלה ב-43 ל-2,372 ומספר החולים שמצבם קשה הגיע ל-548, ירידה של 15 חולים מאמש. כמו כן, מספר המונשמים ירד בשבעה ל-220. מאז אמש נערכו 5,464 בדיקות לאבחון קורונה ו-10.49% היו חיוביות.

"הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד אתמול בחצות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ