קבינט הקורונה אישר: הילדים ילמדו בקפסולות, אך יתערבבו בצהרונים ובהסעות

הצהרונים יורשו לפעול בקבוצות של עד 28 ילדים, בעוד שבכיתות א'-ב' ילמדו בקבוצות של עד 18 תלמידים. בהסעות יידרשו הילדים לעטות מסכות. השרים לא קיבלו החלטה בעניין פתיחת החנויות, אך אישרו למספרות, למכוני יופי ולמורים לנהיגה לפעול מיום ראשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלנט בבית ספר בהתנחלות מבוא חורון ביום הראשון ללימודים, בספטמבר

קבינט הקורונה החליט היום (שני) לאפשר מתחילת השבוע הבא את פעילות הצהרונים לתלמידי כיתות א'-ב', בקבוצות של עד 28 ילדים. משמעות ההחלטה היא שתלמידים שחולקו לקבוצות קטנות בבתי הספר יתערבבו בקבוצות גדולות יותר בצהרונים. בהודעה משותפת למשרדי ראש הממשלה, החינוך והבריאות הובהר כי בצהרונים ילמדו תלמידים מאותן שכבות ומאותם בתי ספר, וכי "שר החינוך יפעל יחד עם השלטון המקומי כדי להפחית מעבר למוצע את העירוב בין הקבוצות". בנוסף, חברי הקבינט אישרו להפעיל הסעות לבתי הספר לתלמידי כיתות א'-ד', שיידרשו לעטות מסכות לאורך הנסיעה. גם בהסעות יתערבבו תלמידים מקבוצות שונות. בהודעה המשותפת נאמר כי "תתקיים הפרדה באמצע האוטובוס".

אתמול החליט קבינט הקורונה כי תלמידי כיתות א'-ד' ישובו ללמוד בבתי הספר - תלמידי ג'-ד' בקפסולות ותלמידי א'-ב' לסירוגין, כשכל יום תבוא ללימודים מחצית הכיתה. אולם, ביישובים רבים בחרו להתעלם מהחלטת הקבינט ויישמו מתווים אחרים שיאפשרו לכל התלמידים ללמוד לאורך מרבית ימי השבוע. בהקשר זה נאמר בהודעה כי "רשויות שיוכלו ללמד בכיתות מלאות תוך עמידה בדרישות הבריאות יקבלו לכך אישור ממשרד החינוך". שר החינוך יואב גלנט אמר הערב: "נפתח את הלימודים בכיתות א'-ב' ליותר משלושה ימים בחלקים ניכרים בארץ. בחלק מהמקומות זה יהיה חמישה ימים".

מספרה בירושלים עם תום הסגר הראשון, באפרילצילום: אוהד צויגנברג

השרים לא הגיעו להחלטה בדבר פתיחת החנויות, שבה ידונו שוב ביום חמישי. הם אישרו למספרות, למכוני יופי, למורים לנהיגה ולמאמנים אישיים לשוב ולעבוד מיום ראשון. כמו כן, מהשבוע הבא יתאפשרו טיפולים ברפואה משלימה, כפי שנקבע במתווה היציאה מהסגר.

הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר אתמול לשרי הקבינט כי אי אפשר להמשיך בהקלות של ההגבלות אם מספר הבדיקות לא יהיה כ-50 אלף ביום. זאת מפני שמספר נמוך יותר לא יכול לספק תמונת מצב מהימנה על מצב התחלואה. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ רם שפע הודיע כי יכנס מחר את ועדת החינוך לדיון על החלטת הקבינט, וקרא להחזיר את כל תלמידי כיתות א'-ד' ללימודים מלאים. "הילדים חייבים לחזור ללימודים. המחירים הנפשיים, החינוכיים והכלכליים הם אדירים", אמר. לדבריו, "לרשויות המקומיות ולמנהלי בתי הספר יש את הרצון, היכולת והמשאבים כדי להפעיל את המערכת במלואה".

הנתונים שהציגו אנשי משרד הבריאות לשרי הקבינט התייחסו בין היתר לזליגת תחלואה מהרשות הפלסטינית. לפי הנתונים שבידי המשרד, ישנו מעבר של כמאה אלף פועלים מדי יום בין הרשות לישראל, וכן ישנם אזרחים ישראלים שמבקרים תכופות ברשות לצורכי מסחר, אירועים ובילוי. הפעולות הנבחנות להתמודדות עם הסוגיה הן הפצה של מעין אזהרת מסע לערים עם תחלואה גבוהה ברשות; בידוד לחוזרים מאזורים אדומים ברשות ובדיקות סקר לפועלים פלסטינים באחריות המעסיקים, מתפ"ש, משרד הבריאות ופיקוד העורף.

במקביל, ועדת הכלכלה דנה היום בפתיחת צימרים ובתיירות, ובמהלך הדיון צעק ח"כ מיקי לוי (יש עתיד-תל"ם) על המשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו, כששאל אותו מדוע לא לפתוח את הצימרים. גרוטו ניסה להסביר כי הצימרים מתוכננים להיפתח בשלב השלישי, וכי השלב הבא הוא השני. לאחר הצעקות מצדו של לוי הוסיף כי אם כך יתנהל הדיון הוא נוטש אותו, ואכן עזב. יו"ר הוועדה, יעקב מרגי, אמר כי אם גרוטו לא מסוגל להתנהל בסבלנות, "שייקח חופשה או ייצא לחל"ת".

בתוך כך, לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב, מאז אמש אובחנו 654 נדבקים חדשים. מספר החולים הפעילים עומד על 13,375, מתוכם 486 במצב קשה - ירידה של 24 מאמש, ו-196 מונשמים - ירידה של עשרה מאתמול. מניין המתים מהמגפה עלה ב-43 ל-2440. אתמול נערכו 21,012 בדיקות לאבחון קורונה, ומאמש נערכו 27,376 בדיקות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ