הקבינט אישר להגדיל קנסות על הפרות קורונה, ההצעה תעלה להצבעה במליאה

הצעת משרד הבריאות תובא בפני ועדת השרים לחקיקה ועליה לעבור בשלוש קריאות בכנסת כדי להיכנס לתוקף. לפי ההצעה, הקנס על פתיחת עסקים בניגוד להנחיות יוכפל. ח"כ אשר מש"ס: "מדובר בהחלטה אומללה, נתנגד להצעה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המדרחוב בירושלים, אתמול

קבינט הקורונה אישר היום (שני) את הצעת משרד הבריאות להגדלת הקנסות על מי שמפר את תקנות הקורונה. הצעת החוק תובא בפני ועדת השרים לחקיקה, ולאחר מכן תצטרך לעבור בשלוש קריאות במליאת הכנסת כדי להיכנס לתוקף. אתמול אישרה הממשלה עקרונית את הצעת משרד הבריאות. השר אריה דרעי היה היחיד שהתנגד להצבעה בקבינט.

לפי ההצעה, הקנס על פתיחת עסק או מקום ציבורי בניגוד להנחיות יוכפל ל-10,000 שקלים. בנוסף, לפי ההצעה, הקנס על פתיחת מוסד חינוך בניגוד להנחיות יעלה מ-5,000 שקלים ל-20 אלף. גם הקנס על קיום אירוע, מסיבה, כנס או מופע תרבות בניגוד לתקנות יעלה מ-5,000 שקלים ל-20 אלף.

מסעדה סגורה בתל אביבצילום: עופר וקנין

חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני (יהדות התורה) הודיעו אתמול כי סיעתם מתנגדת להעלאת הקנסות ותצביע נגדה. יו"ר ועדת החוקה בכנסת, ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה), מתח ביקורת על החלטת הקבינט ואמר כי גם חברי ש"ס יתנגדו להצעה. "משרד הבריאות מנותק לצערי מהפרקטיקה ומהחיים", אמר, "מדובר בהחלטה אומללה שלא תורמת דבר למאבק בתחלואה. השר (אריה) דרעי היטיב להסביר את הדברים בקבינט וחבל שעמדתו לא התקבלה. אנחנו נתנגד להצעה".

הבוקר פרסם מרכז המידע למאבק בקורונה כי ייתכן שמגמת הירידה בתחלואה בקורונה שהחלה בעקבות הסגר הואטה עד כדי עצירה. מרכז המידע כתב זאת על סמך נתוני הבדיקות החיוביות ומספר הנדבקים החדשים, שנותרו יציבים בשבוע האחרון ולא הוסיפו לרדת. עם זאת, הדו"ח מציין כי מספר החולים החדשים שמאושפזים במצב קשה ומספר המתים היומי ממשיכים לרדת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ