בוקעאתא והקריה החרדית בחצור הגלילית יוכרזו אזורים מוגבלים לחמישה ימים

בבוקעאתא ההגבלות ייכנסו לתוקף מחר ב-08:00. בקריה החרדית בחצור הגלילית ההגבלות ייכנסו לתוקף ביום ראשון ב-16:00. בשלב זה גם מג'דל שמס ומסעדה מוגדרים אזורים מוגבלים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חצור הגלילית, בחודש שעבר
נעה שפיגל
נעה שפיגל

ועדת השרים לאזור מוגבלים הכריזה היום (שישי) על בוקעאתא ועל הקריה החרדית בחצור הגלילית כאזורים מוגבלים למשך חמישה ימים. בבוקעאתא ההגבלות ייכנסו לתוקף מחר ב-08:00 והן יימשכו עד יום חמישי ב-08:00. בקריה החרדית בחצור הגלילית ההגבלות ייכנסו לתוקף ביום ראשון ב-16:00 והן יימשכו עד ליום שישי ב-16:00.

לאחרונה הוכרזו כמה יישובים כאזורים מוגבלים, בהם מסעדה ומג'דל שמס. "יש בישראל כמה אלפי חולי קורונה שככל שאני לא אמצא אותם מקדם ההדבקה יעוף למעלה. איך פותרים את זה? המון בדיקות או סגר", אמר אתמול פרוייקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, "יש לנו סגר על מג'דל שמס, היום החלטנו להטיל סגר גם על מסעדה, בקרוב נחליט על עוד, לדוגמא בוקעתא, שקרובה למג'דל שקרובה למסעדה. ברגע שנראה עיר שמתנהגת נכון נשנה".

שלשום אישר קבינט הקורונה לפתוח ביום ראשון חנויות השוכנות ברחוב בערים שאינן אדומות. זאת, חרף התנגדות משרד הבריאות. בנוסף, תלמידי בתי הספר יוכלו ללמוד בקבוצות של עד 20 באוויר הפתוח, והסטודנטים יורשו לחזור לקמפוסים באותם תנאים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בעקבות החלטת הקבינט: "כפי שהבטחנו בישיבה הקודמת, נפתח את חנויות הרחוב ביום ראשון הקרוב. אנחנו מאפשרים ארבעה לקוחות בכל עת, לא יותר מזה. אני מבקש מכולם לכבד את הכללים הללו. אנחנו יודעים שיש עלייה מסוימת בתחלואה, ולכן אם נראה בסוף השבוע הבא, לקראת השלב השלישי, שיש עלייה בתחלואה, נצטרך לעצור ואולי אפילו להדק את ההגבלות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ