ראשת שירותי בריאות הציבור: פתיחת המשק עלולה להוביל לסגר בתוך חודש

ד"ר שרון אלרעי פרייס אמרה לכאן ב' כי "אם קבינט הקורונה ימשיך לקבל החלטות בניגוד להמלצות משרד הבריאות, המגיפה עלולה לצאת משליטה". הבוקר נפתחו חנויות הרחוב, לראשונה זה חודשיים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תור בכניסה לחנות דקלתון בתל אביב, הבוקר
עידו אפרתי
עידו אפרתי

ראשת שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה הבוקר (ראשון) כי ישראל עשויה להיכנס לסגר שלישי בעוד כחודש, אם תימשך "הפתיחה הבלתי מרוסנת של המשק", כהגדרתה. בראיון לכאן ב' אמרה אלרעי פרייס כי "אם התקהלויות יימשכו ואם הקבינט ימשיך לקבל החלטות בניגוד להמלצות משרד הבריאות - זה בהחלט יכול להוביל למצב שהמגפה יוצאת משליטה". 

הבוקר נפתחו חנויות הרחוב, לראשונה זה חודשיים, בהתאם להחלטת קבינט הקורונה מהשבוע שעבר. אלרעי פרייס אמרה כי במשרד הבריאות חוששים שהדבר יביא לעלייה בתחלואה. לדבריה, מקדם ההדבקה (R) - נתון המעיד כמה אנשים מדביק כל חולה בממוצע - "עולה בקצב מאוד מהיר, ולא רק במגזר כזה או אחר אלא בכל המגזרים. במגזר הכללי (מי שלא נכלל בציבור הערבי או החרדי, ע"א) הוא הגיע ל-1". משמעות מקדם הדבקה של 1 ומעלה היא התפשטות של המגיפה.  

התנאי שהציב קבינט הקורונה בחודש שעבר למעבר שלב במתווה היציאה מהסגר הוא שמקדם ההדבקה יהיה נמוך מ-0.8. אלרעי פרייס נשאלה אם מדובר ב"התקפלות" של משרד הבריאות בפני הדרג הפוליטי, והשיבה: "אנחנו התנגדנו לפתיחה של חנויות הרחוב, משום שהיא שוחקת כמה עקרונות בסיסיים במתווה היציאה כפי שמשרד הבריאות הציג אותו. מלבד מקדם ההדבקה, נשחק כאן גם העקרון לפיו לא עוברים משלב לשלב עד שלא חלפו שבועיים. אתה לא מוסיף עוד דברים בלי להבין מה עשה השלב הקודם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ