החוק לפתיחת מלונות באילת ובים המלח אושר בקריאה שנייה ושלישית

ההצעה קודמה למרות שמערך הבדיקות שאמור לאפשר את פתיחת המלונות כלל לא יהיה מוכן בימים הקרובים. מוקדם יותר חזרה בה ועדת החוקה מהדרישה לאפשר פתיחת מלונות באזורים נוספים בארץ מלבד אילת ועין בוקק

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף באילת, שלשום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שנועדה לאפשר את פתיחת המלונות באילת ובים המלח. 25 חברי כנסת תמכו, ולא היו מתנגדים לחוק. ההצעה קודמה למרות שבדיון בוועדת החוקה היום, התגלה כי מערך הבדיקות שאמור לאפשר את פתיחת המלונות כלל לא יהיה מוכן בימים הקרובים.

לפי החוק, שהניח ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן), תיירים יידרשו להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה התקפה ל-72 שעות, טרם כניסתם לאילת או לעין בוקק. המתווה אמור לאפשר את פתיחת בתי המלון באזורים הללו תוך הקפדה על שמירת הנחיות משרד הבריאות, ובהמשך גם עסקים קטנים באזור המלונות. ואולם, בעת הקראת סעיפי החוק המחייבים בדיקות מיידיות אמר בדיון בוועדת החוקה ד"ר אודי קלינר, המשנה לראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, כי מערך הפעלת הבדיקות יהיה מוכן רק בעוד כמה ימים. יו"ר הוועדה יעקב אשר (יהדות התורה) דרש ממשרדי הממשלה למצוא לכך פתרונות. "שלושה ימים אומרים לנו (חברי הוועדה, י"ל) שאנחנו מעכבים. תנצלו את ההפסקה בדיון למציאת פתרון, כדי שלא תצטרכו לעמוד באולפנים ולהתנצל בפני תושבי אילת ובפני חברי הוועדה".

מוקדם יותר בדיון החליטה הוועדה לחזור בה מהדרישה להוסיף לחוק סעיף שלפיו הממשלה תוכל לאפשר פתיחת מלונות באזורים תיירותיים נוספים בארץ, במידה שיעמדו בקריטריונים ויוגדרו "אזורים ירוקים". אתמול העבירה הוועדה את החוק עם הסעיף האמור, בניגוד לעמדת הממשלה - שביקשה לוותר עליו ולכלול בחוק את אילת ועין בוקק בחוק. נסיגת הוועדה מדרישתה התרחשה לאחר שהיו"ר אשר נפגש היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם שר הבריאות יולי אדלשטיין, והסכים שלא לכלול בנוסח הסופי את הדרישה השנויה במחלוקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ