תקופת הבידוד תקוצר החל מהלילה ל-12 יום, בכפוף לשתי בדיקות שליליות

הבידוד יקוצר גם למי שכבר החל אותו, ומבוסס על נתון שלפיו מרבית הנדבקים מפתחים תסמינים בשבוע הראשון להדבקה ■ קבינט הקורונה דן בהמשך ההקלות, גנץ הודיע כי יתנגד לעוצר לילי וחסם רוב למהלך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדיקת קורונה בירושלים, בחודש שעבר

תקופת הבידוד למניעת הפצת נגיף הקורונה תקוצר החל מהלילה (שישי) ל-12 יום, לעומת 14 הימים שהיו נהוגים עד כה. הקיצור יחול גם על מי שכבר החל את הבידוד שלו בעקבות חשיפה לחולה מאומת או חזרה מחו"ל.

התנאים לקיצור הבידוד הם הרשמה במאגר משרד הבריאות וקבלת תוצאה שלילית בשתי בדיקות, הראשונה בהן בהקדם האפשרי והשנייה ביום העשירי למגע עם החולה או החזרה לארץ. לאחר שיתקבלו התוצאות השליליות יישלח לנבדק אישור לסיום הבידוד.

מתחם בדיקות בטבריה, באפרילצילום: גיל אליהו

קיצור תקופת הבידוד למי שיש חשש כי נדבקו - להבדיל מהבידוד לחולים מאומתים - מבוסס על המידע הרפואי שנצבר על הנגיף עד כה, לפיו מרבית הנדבקים מפתחים תסמינים בשבוע הראשון שלאחר ההדבקה, וכ-97% מהנדבקים מפתחים תסמינים עד היום ה-11. לכן, אם בחלוף עשרה ימים מההדבקה לא התגלו תסמינים, הסיכון להדבקה והפצה של הנגיף יורד משמעותית. המהלך התאפשר בעקבות הירידה בתחלואה, והיכולת להקצות את הבדיקות לקיצור הבידוד.

אם מופיעים תסמינים בתקופת הבידוד, תישאר תקופת הבידוד על 14 יום ותידרש בדיקה נוספת. אם מתקבלת תשובה חיובית בבדיקה, יוגדרו המאובחנים כמחלימים עשרה ימים לפחות לאחר קבלת התשובה החיובית בבדיקה, ושלושה ימים לאחר סיום התסמינים, אם הופיעו. השחרור מותנה באישור רופא.

במקביל, קבינט הקורונה דן משעות הצהריים בהמשך ההגבלות המוטלות על המשק בניסיון לבלום את התפשטות המגפה. סדר היום של הישיבה שמסרה הממשלה כולל דיון בחיסונים העתידיים ובשינוי הקריטריונים להגדרת אזור מוגבל. רה"מ החליפי בני גנץ, השוהה בקפריסין, מסר כי שרי כחול לבן יתמכו בהעלאת הקנסות על הפרת התקנות, בפתיחה של אזורי המסחר ביישובים הירוקים ובפתיחת כיתות ה'-ו' ביישובים הירוקים. הוא הוסיף כי הוא מתנגד להטלת עוצר לילי. בכך, נחסם הרוב למהלך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ