קבינט הקורונה אישר: שווקים, 15 קניונים ושבעה מוזיאונים ייפתחו לשבוע מיום שישי

השהות בקניונים תתאפשר במתכונת של עד עשרה בני אדם בחנות, ובשווקים תיאסר אכילה. לאור תוצאות הפיילוט, יחליט הקבינט על המשך פתיחת המשק

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון אילון, בשבוע שעבר
נעה לנדאו

קבינט הקורונה אישר אתמול (רביעי) תקנות המאפשרות לפתוח שווקים, 15 קניונים ושבעה מוזיאונים החל מיום שישי הקרוב, במסגרת מתכונת ניסיונית. הפיילוט יימשך כשבוע, עד ל-6 בדצמבר, ולאור תוצאותיו יחליט הקבינט על המשך שחרור המשק. 

הקניונים שישתתפו בפיילוט הם הקריון שבקריות, הקניון הגדול בפתח תקוה, הגראנד קניון בבאר שבע, עזריאלי בחיפה, קניון איילון ברמת גן וקניון מלחה בירושלים. לצד זאת ייפתחו עוד תשעה קניונים שייבחרו בהגרלה - מהם שלושה בתל אביב ובמרכז, שלושה בירושלים ובדרום ושלושה בצפון.

פתיחת הקניונים תתאפשר לצד כמה דרישות, בהן מניעת התקהלויות בכניסה למקום ובפתח החנויות, מינוי סדרנים שיעירו למבקרים על הפרת ההנחיות, ורישום וויסות של מספר השוהים בקניון. בקניונים תתאפשר תפוסה של עד אדם אחד לשבעה מטרים רבועים, ושל עד עשרה בני אדם בחנות. 

מחאת סוחרים בשוק הכרמל בתל אביב, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

הפיילוט לפתיחת השווקים מחייב אף הוא מינוי סדרנים לבקרה על שמירת ההנחיות ועל תפוסה של אדם לכל שבעה מטרים רבועים. לא תתאפשר אכילה בתחום השווקים.

בנוסף, התקנות שאישר הקבינט מאפשרות פתיחה ניסיונית של שבעה מוזיאונים: מדעטק, מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב לאומנות ומוזיאון ארץ ישראל, לצד שלושה מוזיאונים נוספים שייבחרו בהגרלה. הביקור בהם יתאפשר באמצעות הזמנה מראש בלבד.

בתוך כך, ריינה, שכונות 42 ו-43 בכסייפה ושכונה 1 בחורה יוכרזו כאזורים מוגבלים החל מהיום ב-17:00 ועד ליום שלישי הקרוב באותה השעה. כמו כן, ההכרזה על נצרת כאזור מוגבל הוארכה עד יום שלישי ב-8:00, והוארכה גם ההכרזה על עספיא כאזור מוגבל עד ליום שבת ב-8:00.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ