ראש שירותי בריאות הציבור: אנחנו בתחילתו של גל שלישי

ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה היום כי 90 יישובים נמצאים במגמת החמרה, ופרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש אמר כי "אנחנו במצב חירום". בסוף השבוע אמרה פרייס כי "אנחנו לא מתכננים סגר שלישי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, היום

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, אמרה הערב (שלישי) כי ישראל נמצאת בתחילתו של גל שלישי בתחלואת הקורונה. לדבריה, 90 יישובים נמצאים במגמת החמרה. לפני שלושה ימים בלבד, בתדרוך אחר, אמרה אלרעי-פרייס: "אנחנו לא מתכננים סגר שלישי. אנחנו מסתכלים במקדם ההדבקה, וכרגע אין תוכנית לסגר בחנוכה". 

מוקדם יותר היום פורסם כי העלייה בתחלואת הקורונה נמשכת, וכי מקדם ההדבקה הארצי (R) - המעיד על מספר האנשים שמדביק בממוצע כל חולה קורונה – עלה ל-1.17, לעומת 1.07 בשבוע שעבר. גם מספר הנדבקים החדשים בנגיף מדי יום במגמת עלייה. בשבוע האחרון עבר מספר זה את רף האלף, ואתמול הגיע לכ-1,248. הממוצע השבועי מסתכם כעת ב-938 נדבקים חדשים בקורונה ביום.

בעקבות פרסום הנתונים אמרה אלרעי-פרייס: "הנתונים במצב שמאוד מדאיגים אותנו... אנחנו רואים עלייה משמעותית בתחלואה. אנחנו כבר יודעים לזהות שזו תחילתו של גל שלישי, ולא יכולים להתעלם מזה כמשהו קטן כשרוב המדינה ירוקה. אנחנו במספרים יותר קטנים ממה שהיינו באוגוסט, אבל מקדם ההדבקה נמצא באותו מקום...זה יכול לזוז מאוד מהר, ואנחנו לא רוצים להיות שם".

לדברי אלרעי-פרייס, עמדת משרד הבריאות תוצג לקבינט הקורונה בימים הקרובים והיא תכלול הצעות להתמודדות עם התחלואה. היא הוסיפה כי אחד הצעדים העיקריים הוא הפחתה של התחלואה מחו"ל. "יש לנו הרבה מאוד תחלואה שמגיעה מארצות אדומות, אנחנו יודעים שרק 25% מהאנשים שחוזרים מארצות אדומות שומרים על בידוד...הדבר הזה הוא מאוד משמעותי", אמרה. היא הוסיפה כי הרעיון של עוצר לילי עדיין נמצא בדיונים.

מוקדם יותר התייחס הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' נחמן אש, לתחלואה בישראל ואמר: "אנחנו במצב חירום". זאת בתום הערכת המצב היומית של משרד הבריאות. עוד אמר אש: "יש עלייה בתחלואה, יחד עם תחושה בציבור שהקורונה הלכה. נתכנס לחשוב מה הצעדים המיידיים שצריך לעשות כהמלצה לקבינט. בינתיים נמשיך את הצעדים האינטנסיביים סביב החקירות, הבדיקות, הבידודים".

במקביל לעלייה בתחלואה ולחשש מגל שלישי, משרד החינוך פרסם היום מתווה לחזרתם של 345 אלף תלמידי כיתות ז' עד ט' לבתי הספר. התלמידים אמורים לשוב לכיתות ביום ראשון הקרוב, וללמוד בהן לפחות יומיים בשבוע בקבוצות של עד 20 תלמידים לכל היותר. בשאר הזמן ימשיכו התלמידים ללמוד מהבית. לפי המתווה, תלמידים יוכלו לעבור בין שתי קבוצות לכל היותר. מורה יוכל ללמד עד ארבע כיתות, ומורה לחינוך גופני או לשל"ח יוכל ללמד יותר מארבע קבוצות בתנאי שיתקיימו במרחב פתוח או באולם ספורט. תלמידי ז'-ט' ביישובים "כתומים" ו"אדומים" ימשיכו בלמידה מרחוק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ