ועדת השרים לאזורים מוגבלים החליטה הערב (רביעי) להטיל סגר על שפרעם למשך ארבעה ימים בשל העלייה בתחלואה בקורונה, החל ממחר ב-17:00. הוועדה ביטלה את ההכרזה על עראבה כאזור מוגבל, והאריכה את הסגר על יפיע ועל אום אל פחם עד יום ראשון ב-17:00. גם הסגר שהוטל על נצרת, על כפר מנדא ועל דבוריה נמשך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי "עד שיגיעו החיסונים ייתכן שנצטרך להדק את ההגבלות שעשינו". נתניהו הוסיף: "אנחנו כבר רואים את האור בקצה המגפה אבל אסור לנו להיכנס לשאננות. אנחנו בודקים איך לעשות את ההגבלות האלה איך להדק את האזורים האדומים, ונביא את זה לקבינט הקורונה בימים הקרובים".

משרד הבריאות החמיר היום את הגדרות תוכנית הרמזור, המדרגת את היישובים בהתאם לרמת התחלואה בהם, בניסיון להיאבק בהתפשטות המגפה. בעקבות השינוי, שמונה יישובים כתומים הפכו לאדומים. הקשחת המעבר בין צבעי הרמזור נועדה, לפי משרד הבריאות, לטפל בעלייה בתחלואה באמצעות הטלת הגבלות מקומיות, ולהרחיק את האפשרות לסגר בכל הארץ. קבינט הקורונה אישר את השינוי, והחליט כי הלימודים בבתי הספר בכיתות ה' עד י"ב יתקיימו לפי הרשימה העדכנית.

היישובים האדומים

השינוי בתוכנית שהתבצע היום הגדיל את מספר היישובים האדומים מ-16 ל-24. היישובים שהתווספו לרשימה האדומה הם קלנסווה, בית ג'ן, ערערה, דלית אל כרמל, חורפיש, מעלה עירון, עוספיה וכפר מצר. ברשימה הכתומה היו אתמול 27 יישובים והיום עלה מספרם ל-32. לפני השינוי היו יישובים אלו אחראים על 36.9% מהתחלואה בארץ, ומהיום על 43.2%. בנוסף, מספר היישובים הצהובים גדל בשלושה בעקבות השינוי והגיע ל-52. יישובים אלו אחראים על 32.7% מהתחלואה.

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב, 1,191 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאמש. מספר החולים הקשים עלה ב-20, ל-284, ומספר המונשמים ירד בשלושה ל-81. מספר המתים עלה בשישה, ועומד הערב על 2,883. לפי הנתונים, אחוז הבדיקות החיוביות מתוך כ-41 אלף בדיקות שנעשו ביממה האחרונה הוא 2%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ