דו"ח מרכז המידע: על כל יומיים בקצב ההדבקה הנוכחי יידרש יום של סגר מלא

המרכז המליץ למנוע הקלות נוספות ואף לשקול "חזרה מחלק מההקלות שמומשו, כדי לבלום את העלייה ולמנוע מהמגפה לצאת משליטה". זאת, לדבריו, בשל עלייה עקבית במספר המאומתים החדשים, בשיעור הבדיקות החיוביות ובמספר הנדבקים בני 60 ומעלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחוב אלנבי בת"א, שלשום
הארץ

מרכז המידע למאבק בקורונה פרסם הבוקר (שישי) דו"ח על נתוני התחלואה, ובו הוא טוען כי "על כל יומיים נוספים שבהם יישמר קצב ההדבקה הקיים, יידרש יום של סגר מלא כדי להשיב את המצב לקדמותו". המרכז ממליץ למנוע הקלות נוספות ואף לשקול "חזרה מחלק מההקלות שמומשו, כדי לבלום את העלייה ולמנוע מהמגפה לצאת משליטה".

המרכז תמך בהערכתה של ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, שאמרה שלשום כי ישראל נמצאת בתחילתו של גל תחלואה שלישי, וכתב: "נמשכת עלייה ברורה ועקבית במספר המאומתים החדשים - מעל אלף נדבקים ליממה. גם אם העלייה במאומתים מושפעת מהגדלת מספר הבדיקות היומי, הרי רובה אינו נובע מכך". לפי המרכז יש בימים האחרונים עלייה בשיעור הבדיקות החיוביות ועלייה במספר הנדבקים בני 60 ומעלה.

מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר עולה כי מאמש נדבקו 502 בני אדם בקורונה, ובסך הכל יש 11,761 חולים פעילים. 287 חולים במצב קשה ו-101 מונשמים. "הארץ" מפרסם באופן שוטף את השינוי היומי במספר הנדבקים בקורונה. השינוי מחושב לפי נתוני משרד הבריאות בדרך הבאה: סך הנדבקים העדכני פחות מספר הנדבקים שדווח עד היום הקודם בחצות.

אתמול אמר מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, כי במשרדו מעריכים שבין 700 אלף למיליון ישראלים נדבקו עד כה בקורונה, על בסיס סקרים סרולוגיים. לוי הוסיף כי הממשלה שוקלת לעצור את פתיחת המשק, להטיל עוצר לילי ולהטיל סגר ארצי בחנוכה. "יש עלייה בתחלואה, ויש צורך לדון במגבלות נוספות כדי להוריד אותה", אמר לוי והוסיף כי "יש תחלואה בקרב שבים ממדינות אדומות, בייחוד בקרב השבים מטורקיה שמוכרזת כבר כמה שבועות כמדינה אדומה". לדבריו, "במקרה הטוב נאט את ההתקדמות במדרגות היציאה מהסגר, ובמקרה הרע ניסוג לאחור". 

ישראל צפויה לקבל ארבעה מיליון מנות חיסון של חברת פייזר נגד נגיף הקורונה שישמשו לחיסון שני מיליון ישראלים, כבר במשלוח הראשון שיגיע בשבועות הקרובים. לדברי מקורות במערכת הבריאות, ייתכן שהמשלוח יגיע אפילו בשבוע הקרוב. לפי המקורות, בימים האחרונים התקיימו מגעים בין משרד הבריאות ליצרניות החיסונים בנושא מועד והיקף המשלוחים. אם משלוח החיסונים הראשון אכן יגיע בימים הקרובים, ישראל תוכל להתחיל במבצע ההתחסנות כבר בחודש הקרוב - ייתכן שאף בטרם יתקבל אישור השימוש הזמני ממינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) לחיסונים של פייזר ושל חברת מודרנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ