ביה"ח שיבא הודיע לעובדיו כי יוכלו להתחסן נגד קורונה בשבועות הקרובים

העובדים במרכז הרפואי בתל השומר התבשרו כי מבצע החיסונים יחל בקרוב, והתבקשו לציין את נכונותם לקבל את החיסון. במשרד הבריאות מעריכים כי החיסונים הראשונים צפויים להגיע לישראל בשבועיים הקרובים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלקת קורונה בבית החולים שיבא, ביולי
עידו אפרתי
עידו אפרתי

בית החולים שיבא בתל השומר הודיע הבוקר (שני) לעובדיו כי בשבועות הקרובים יחל מבצע החיסון נגד נגיף הקורונה, בעזרת חיסונים של החברות פייזר ומודרנה. "בשבועות הקרובים אנו נתחיל במבצע לחיסון עובדי המרכז הרפואי נגד קורונה", נמסר לעובדים בתכתובת מייל, "הנהלת המרכז הרפואי רואה חשיבות רבה בחיסון כל אחד ואחת מעובדי בית החולים".

לצד ההודעה צורף קישור לסקר עמדות, כדי לבחון את נכונות עובדי המוסד הרפואי להתחסן. כל עובד נדרש לדווח אם בכוונתו להתחסן, אם לא או אם הוא עדיין מתלבט. המייל נשלח לכל עובדי בית החולים - אנשי רפואה, סיעוד, משק ומקצועות הבריאות.

אשת צוות רפואי מחזיקה בחיסון ניסיוני נגד קורונה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, בחודש שעברצילום: אוהד צויגנברג

"אנחנו צופים שתהיה בעיה", אמר ל"הארץ" המשנה למנכ"ל שיבא, פרופ' ארנון אפק. "זה לא מובן מאליו, ולכן צריך בפירוש להסביר, להכין את דעת הקהל הכללית ואת דעת הקהל במערכת הבריאות בהסברה ובמתן דוגמה אישית. אני מתכוון להיות בין הראשונים להתחסן, כי אני מאמין בחיסון, מאמין במערכת הרגולטורית שבדקה אותו ואני מאמין שחייבים לשים קץ למגפת הקורונה כי אין דרך אחרת".

אפק הוסיף: "ראיתי מול עיניי כל כך הרבה חולי קורונה, ואני הרבה יותר מפחד מהקורונה מאשר חושש מהחיסון". הוא סייג ואמר כי לצד כל אלה, "צריך לבוא ולומר שאנחנו לא יודעים עדיין מה יהיו ההשפעות ארוכות הטווח. אף אחד לא יודע. אבל צריך לעקוב ולנהוג בשקיפות".

צוותי רפואה נמצאים כיום בראש רשימת תעדוף המתחסנים, לצד קשישים ואנשים בקבוצות סיכון. במשרד הבריאות רואים בחיסון עובדי מערכת הבריאות מרכיב חשוב במאמץ ההסברתי שיתלווה למבצע החיסונים הארצי, מתוך תפיסה כי דוגמה אישית של אנשי הרפואה תגביר את אמון הציבור וההיענות להתחסן. בימים האחרונים פנו משרד הבריאות ופרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, להסתדרות הרפואית (הר"י) בבקשה להירתם למאמצי ההסברה בנושא. 

מנכ"ל כללית שירותי בריאות, פרופ' אהוד דודסון, אמר ל"הארץ": "אני חושב שברגע שגורמים רפואיים גדולים וחשובים כמו ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה"ב) יאשרו את החיסונים, תעלה ההיענות". הוא הוסיף כי לתפיסתו "במקרה הזה צריכה הצמרת המדינית ומנהלי הקופות לקבל את החיסון ולתת דוגמא אישית, ואני מתכוון להיות בין הראשונים שיקבלו אותו כדי לעזור בשכנוע".

ישראל צפויה לקבל ארבעה מיליון מנות חיסון של חברת פייזר נגד הנגיף שישמשו לחיסון שני מיליון ישראלים, כבר במשלוח הראשון שיגיע לפי הערכות במהלך השבועיים הקרובים. קופות החולים נערכות לחסן עשרות אלפי ישראלים מדי יום החל בסוף החודש. לדברי בכיר במשרד הבריאות בשבוע שעבר, מבצע החיסון יחל קרוב לוודאי לאחר מתן האישור הרגולטורי והשלמת היערכות לוגיסטית. המסלול הרגולטורי לאישור שימוש בחירום, שבו נמצאות פייזר ומודרנה, מעניק אישור זמני על בסיס בחינה מהירה של ממצאי הניסויים הקליניים שהגישו. בד בבד מתקיים תהליך אישור ורישום ארוך ומעמיק יותר, שרק בסופו - תוך כדי איסוף מידע מצטבר - מתקבל אישור השימוש הקבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ