קבינט הקורונה החליט להטיל סגר לילי מיום רביעי ועד 2 בינואר

הסגר הלילי יימשך בכפוף למצב התחלואה. השרים טרם החליטו לגבי שעות הסגר ומגבלת המרחק מהבית, ומשרד הבריאות יביא מחר לאישור הקבינט המלצה למדדים עדכניים למעבר בין שלבי התכנית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדרות ממילא בירושלים, היום

קבינט הקורונה החליט היום (שני) על הטלת סגר לילי מיום רביעי ועד 2 בינואר 2021 בכפוף למצב התחלואה. השרים טרם החליטו לגבי שעות הסגר המדויקות ומגבלת המרחק מהבית, אולם הבהירו כי תיאסר פעילות מסחר ותהיה הגבלה על "תנועה בין אזורים". משרד הבריאות יביא מחר לאישור הקבינט המלצה למדדים עדכניים שיאפשרו מעבר בין שלבי התוכנית, וכלל ההגבלות יובאו לאישור הממשלה.

הקניונים והשווקים צפויים להישאר פתוחים בתקופה זו. בהודעה משותפת למשרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה נמסר כי השבים מחו"ל יחויבו בבדיקות קורונה על מנת להיכנס לבידוד ביתי - ובלעדיו ייאלצו לשהות בבידוד במלוניות. עוד סוכם כי בזמן הסגר הלילי תתאפשר פעילות מוגבלת של מוזיאונים ותרבות בהתאם לסיכומים בין משרדי הבריאות והתרבות, וכי תוכנית "האיים הירוקים" בים המלח ובאילת תימשך. מערכת החינוך תמשיך לפעול באזורים הירוקים והצהובים, אלא אם יוטל סגר כללי.

עוד נמסר כי התפוסה בתחבורה הציבורית תרווח, אולם לא הובהר באיזה אופן. כמו כן, נמסר בהודעת משרד הבריאות כי "יינקטו צעדים להגברת האכיפה והחמרת הקנסות", אולם המשרד לא פירט אילו. בהודעה הובהר עוד כי "ההגבלות לא יפגעו בזכות ההפגנה".

בדיונים שנערכו בקבינט הציע המטה לביטחון לאומי (מל"ל) כי אם התחלואה תהיה גבוהה מ-3,500 מאובחנים ביום, הממשלה תפסיק את המסחר ותסגור מקומות שמקבלים קהל. עוד הציע המל"ל כי אם ב-2 בינואר תהיה התחלואה גבוהה מ-4,500 מאובחנים ביום, יוטל סגר מלא, אולם הקבינט לא קיבל החלטה בעניין.

במקביל, ועדת השרים לאזורים מוגבלים אישרה הערב להטיל סגר על סכנין וכפר כנא למשך חמישה ימים. הסגר יחל מחר בשעה 19:00 ויימשך עד יום ראשון בשעה 19:00.

לפי נתוני משרד הבריאות, מאתמול אובחנו 1,584 נדבקים חדשים. מספר החולים הפעילים עומד על 13,393, מתוכם 332 במצב קשה - עלייה של שלושה מאתמול, ו-89 מונשמים - עלייה של ארבעה. בבתי החולים מאושפזים 561 חולים. לפי הנתונים, שבעה חולי קורונה מתו מאתמול, ומספר המתים עומד על 2,924. אתמול בוצעו 42,901 בדיקות לגילוי קורונה, ושיעור הבדיקות החיוביות היה 3.2%.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי ישראל נמצאת בגל שלישי, וכי הדרך היחידה לבלום את העלייה בתחלואה "היא למנוע ככל שניתן התקהלויות ומגעים מיותרים בין אנשים". הוא הוסיף טרם התכנסות הקבינט כי יתקבלו בו "החלטות לא פופוליסטיות", וכי יש להטיל מגבלות תחומות מבחינת היקף וזמן. אתמול בדיון בקבינט אמר נתניהו כי העלייה בתחלואה היא "פראית". בנוסף הודיעו הערב לשכת ראש הממשלה ומשרד הבריאות כי מנות החיסונים הראשונות של חברת פייזר צפויות להגיע בימים הקרובים לישראל, אך טרם ידוע מתי בדיוק. מקורות במערכת הבריאות ציינו כי החיסונים צפויים להגיע ביום חמישי.

משרד הבריאות ביקש לסגור את המסחר וחנויות הרחוב לכמה שבועות, וכן להפחית ל-50% את מספר הנוסעים המותר בתחבורה הציבורית. המשרד המליץ גם לצמצם פעילות במקומות עבודה ולסגור מקומות עבודה מקבלי קהל, לחייב את כל החוזרים מחו"ל בבידוד, ללא הפרדה בין מדינות ירוקות לאדומות, כאשר  החוזרים מטורקיה ומסרביה יחויבו לשהות בבידוד מוקפד במלוניות.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ