הממשלה תצביע מחר על איסור לשהות בביתו של אדם אחר בערבי חנוכה

נתניהו: החיסונים הראשונים יינתנו ב-27 בדצמבר, ישראל תוכל לספק 60 אלף חיסונים ביום. המסחר ביישובים יהודיים צפוי להיפסק ב-17:30 בימי החג

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, אתמול
נעה לנדאו
נעה לנדאו

הממשלה צפויה להצביע מחר (חמישי) על הצעה לאסור על שהייה בביתו של אדם אחר החל מחמש וחצי בערב בימי חנוכה. לפי ההצעה, גם המסחר ביישובים יהודיים יופסק בשעה זו. אמש נסוגה הממשלה מהצעה מחמירה יותר להטיל סגר לילי, בשל קשיים משפטיים. משרד הבריאות התנגד למהלך והיועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי לא יוכל להגן על הטלת הסגר בבג"ץ אם יוגשו עתירות נגדו. 

הבוקר הגיע לישראל המשלוח הראשון של חיסונים נגד קורונה מחברת פייזר, והערב הודיע נתניהו כי החיסונים הראשונים יינתנו ב-27 בדצמבר, וכי הוא עצמו ביקש להיות הראשון שיקבל אותם. לדבריו, המדינה תוכל לספק 60 אלף חיסונים ביום. נתניהו קרא לאזרחי ישראל להתחסן, והוסיף: "ביקשתי משר הבריאות לפתח תוכנית 'דרכון ירוק', שבאמצעותו מי שמקבל חיסון יוכל להיכנס לכל מיני שירותים. הדבר הזה גם יעודד חיסונים וגם יעזור להחזיר אותנו לנורמליות".

קניון איילון, היוםצילום: אייל טואג

לפי נתוני משרד הבריאות, מאתמול אובחנו 1,631 נדבקים חדשים. מספר המאושפזים עומד על 564 חולים, מתוכם 316 במצב קשה, ירידה של שמונה מאתמול, ו-106 מונשמים – עלייה של 13. מאתמול מתו שני חולים, ומניין המתים מפרוץ המגפה עומד על 2,934. היום בוצעו 47,248 בדיקות, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 2.2 אחוזים.

אמש אישרה הממשלה את פתיחתם של קניונים, שווקים ומוזיאונים מהבוקר, בכפוף להגבלות. חנויות בתוך קניונים יורשו להיפתח בהתאם להגבלות לפי גודלן. בחנויות ששטחן עד 150 מ"ר, יורשו להיכנס עד עשרה לקוחות. בחנויות ששטחן גדול מ-150 מ"ר, יורשו להיכנס לקוחות ביחס של אחד ל-15 מ"ר. התפוסה הכוללת בקניונים, שווקים ומוזיאונים תהיה ביחס של אדם אחד לכל 15 מ"ר. עוד נקבע כי הקניונים יחויבו לבצע רישום ממוחשב של מספר הנכנסים למקום ולהפעיל סדרנים שיווסתו את הכניסה והיציאה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ