פרויקטור הקורונה: מעריך שנוכל להפסיק לעטות מסכות במאי או ביוני

פרופ' נחמן אש אמר כי לדעתו יהיה אפשר להפסיק ללכת עם מסכות לאחר ש-60% מהאזרחים יתחסנו. במשרד הבריאות מעריכים שבימים הקרובים יהיה צורך להטיל הגבלות נוספות בשל העלייה בתחלואה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשים עוטים מסכות בתל אביב, אתמול

הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' נחמן אש, אמר כי הוא סבור שיהיה אפשר להפסיק ללכת עם מסכות בעוד כחצי שנה, בחודשים מאי-יוני. דבריו פורסמו בידיעה שפורסמה הבוקר (חמישי) בישראל היום. אש הוסיף כי הדבר יקרה "רק כאשר נגיע ל-60% התחסנות" ו"כאשר מזג האוויר יתחמם".

אש הוסיף כי החזרה לשגרה תחל במארס-אפריל, בעקבות מבצע החיסונים. עם זאת, הוא הוסיף כי העלייה בתחלואה תוביל בקרוב להגבלות נוספות. "זה צעד בלתי נמנע", אמר. 

נחמן אש בכנסת, בנובמברצילום: אמיל סלמן

אתמול פורסם כי במשרד הבריאות מעריכים שבתוך חמישה עד שבעה ימים מצב התחלואה ייאלץ להטיל הגבלות במתכונת "ריסון מהודק". מתכונת זו כוללת סגירת פעילות המסחר ומקומות עבודה שבהם מתקיימת קבלת קהל. במקביל, נודע היום כי מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי וראש שירותי בריאות הציבור במשרד שרון אלרעי פרייס נכנסו לבידוד. 

לפי נתוני תמונת המצב היומית שפרסם היום משרד הבריאות, מקדם ההדבקה בחברה הישראלית עומד על 1.28. בחברה הערבית עומד מקדם ההדבקה על 1.05 ובחברה החרדית הוא 1.58. מקדם הדבקה גדול מ-1 מלמד כי כל אדם הנושא את הנגיף מדביק בממוצע יותר מאדם אחד, מה שמעיד על התפשטות המגפה.

האם החיסון בטוח ומהן תופעות הלוואי? כל התשובות

משרד הבריאות הנחה השבוע את קופות החולים להיערך להקדמת מבצע החיסון מפני קורונה ליום רביעי הקרוב, 23 בדצמבר - ארבעה ימים מוקדם מהמתוכנן. הקדמת המבצע תלויה בהשלמת ההיערכות של הקופות, ובכירים בהן העריכו שהן יעמדו ביעד.

אתמול פרסם משרד הבריאות את סדר הקבוצות באוכלוסייה שיתועדפו במתן החיסונים. בשלב הראשון, החל מיום ראשון, יוענק החיסון לצוותים הרפואיים בבתי החולים, בקופות החולים ובמרפאות. בנוסף יחוסנו סטודנטים לרפואה ולסיעוד, אנשי מגן דוד אדום וארגוני ההצלה והצוותים במוסדות הגריאטריים ובמוסדות הרווחה. כמו כן, יוענק החיסון במהלך השבוע הבא לאנשים בגיל 60 ואילך ולאוכלוסיות בסיכון.

בשלב השני יתחסנו אוכלוסיות נוספות בסיכון, שכוללות בין היתר חולים בסוכרת, בעלי יתר לחץ דם, מושתלי אברים ומי שסובלים מהשמנת יתר כרונית. כמו כן יחוסנו בשלב זה עובדים בחשיפה גבוהה, כמו מורים, גננות, עובדים סוציאלים, אסירים וסוהרים. עוד נמסר כי לעת עתה לא יחוסנו בין השאר נשים בהריון או נשים מניקות, ילדים עד גיל 16 ואנשים שלקו בעבר בתגובה אלרגית חריפה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ