ה-FDA העניק אישור חירום לחיסון לקורונה של חברת מודרנה

זהו החיסון השני לקורונה המקבל את האישור של מינהל המזון והתרופות של ארה"ב. החודש הודיעו משרדי ורה"מ כי ישראל חתמה עם מודרנה על הסכם שמכפיל פי שלושה את מספר החיסונים שיגיעו לארץ

לוגו ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי חברת מודרנה במסצ'וסטס שבארה"ב, השבוע
לוגו ד-פ-א

מינהל המזון והתרופות של ארה"ב ׁ(FDAׂ) העניק הלילה (שבת) אישור חירום לחיסון לנגיף הקורונה שפיתחה חברת מודרנה. זהו החיסון השני לנגיף המקבל את האישור של ה-FDA, לאחר שבשבוע שעבר ניתן אישור חירום לחיסון של חברת פייזר. בהצהרה לתקשורת, אמר הלילה ראש המינהל, ד"ר סטיבן האן, כי במתן האישור לחיסון נקט ה-FDA "בצעד קריטי נוסף במאבק נגד המגפה העולמית, הגורמת למספר עצום של אשפוזים ומתים בארה"ב מדי יום". 

אתמול המליצה הוועדה המייעצת ל-FDA להעניק אישור חירום לחיסון שפיתחה חברת מודרנה. הוועדה קבעה ברוב של 20 תומכים מול אפס מתנגדים ונמנע אחד, כי תועלתו של החיסון עולה במשקלה על הסיכונים הכרוכים בו בקרב בני 18 ויותר. עד כה נדבקו בקורונה יותר מ-73 מיליון בני אדם ברחבי העולם ויותר מ-1.6 מיליון בני אדם מתו מהנגיף.

האם החיסון בטוח ומהן תופעות הלוואי? כל התשובות

השבוע פרסם ה-FDA נתונים שאיששו את ההערכות הקודמות של מודרנה, שלפיהן יש לחיסון שפיתחה יעילות של 94.1%. נתון זה מתבסס על בדיקת החיסון בקרב 30 אלף מתנדבים. החיסון של מודרנה מתקבל בשתי זריקות הניתנות בהפרש של 28 ימים זו מזו, והמינהל קבע כי תופעות הלוואי שעלולות להיגרם מקבלתו, כמו חום, כאב ראש או חולשה, אינן מסוכנות.

מתנדבת מקבלת את החיסון של מודרנה, במאיצילום: - - AFP

חברת מודרנה תיאמה עם הממשל האמריקאי הכנה לחלוקת חיסונים שיספיקו ל-5.9 מיליון בני אדם ברחבי המדינה כבר בסוף השבוע הנוכחי. עד סוף דצמבר צפויה ארה"ב לקבל 40 מיליון מנות של חיסון נגד קורונה, שיספיקו לחסן 20 מיליון בני אדם. לפי ההסכם שחתמה מודרנה עם ארה"ב, היא תספק לה 200 מיליון מנות של החיסון עד סוף יוני 2021. 

לפני כשבועיים הודיעו משרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה כי ישראל חתמה עם חברת מודרנה על הסכם שמכפיל פי שלושה את מספר החיסונים שיגיעו לארץ ב-2021 - משני מיליון חיסונים לשישה מיליון, שיספיקו לשלושה מיליון אזרחים. לצד החיסונים ממודרנה, ישראל צפויה לקבל ארבעה מיליון מנות חיסון של פייזר כבר במשלוח הראשון, שיגיע בשבועות הקרובים. לדברי מקורות במערכת הבריאות, ייתכן שהמשלוח יגיע אפילו בשבוע הקרוב. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ