הממשלה תתכנס מחר על מנת להחליט אם להטיל סגר שלישי או לסגור את המסחר

אם לא יוטל סגר, המשמעות תהיה סגירה של המסחר וסגירת בתי ספר בערים כתומות ואדומות

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוק בירוחם, הבוקר
ג'ודי מלץ

הממשלה צפויה להתכנס מחר (רביעי) בצהריים על מנת להחליט אם להטיל סגר שלישי או לסגור את המסחר במתכונת המכונה "ריסון מהודק". אם יוחלט שלא להטיל סגר אלא להסתפק בהחמרת ההגבלות, המשמעות תהיה סגירה של המסחר ומקומות העבודה שבהם מקבלים קהל, לרבות קניונים ושווקים, וכן סגירת בתי ספר בערים כתומות ואדומות. ייתכן שהפעם יוחרגו בתי עסק שבהם קבלת הקהל היא במתכונת של טיפול ביחידים, כמו מספרות ומכוני קוסמטיקה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר כי אין אפשרות להוריד את התחלואה בישראל ללא סגר. לדבריו, "בזבזנו זמן יקר. פספסנו את הרכבת של הריסון המהודק". אדלשטיין אמר את הדברים בביקור בבית דיור מוגן בגני תקוה שבו החל הבוקר מבצע החיסונים. הוא ציין כי "הגענו ללמעלה מ-5% מאומתים, ומקדם ההדבקה עומד היום על 1.3. אנחנו בגל שלישי".

מבצע חיסונים נגד קורונה בבית דיור מוגן בגני תקוה, היוםצילום: הדס פרוש

לפי דו"ח מרכז המידע למאבק בקורונה שפורסם הבוקר, "ללא צעדי בלימה חריפים נוספים, על סמך קצב התפשטות המגפה הנוכחי, נחצה את ה-10,000 נדבקים ליום עד לאמצע חודש ינואר". בדו"ח נכתב כי מקדם ההדבקה (R) נמצא בעלייה, ועומד כעת על 1.3. מקדם ההדבקה מעיד על מספר האנשים שכל נשא קורונה מדביק בממוצע. במשרד הבריאות הציבו רף של 2,500 נדבקים ביום עם מקדם הדבקה של 1.32 כדי לדרוש הטלת הגבלות נוספות.

הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' נחמן אש, אמר היום כי יש לנקוט "צעדים מיידיים" על מנת לצמצם את התחלואה בקורונה. בריאיון לגלי צה"ל אמר אש כי  הזמן שייקח להפחית את התחלואה תלוי בהיקף ההגבלות. "אם הולכים לריסון מהודק הוא ייקח כחמישה שבועות, כדי לרדת במספרי המאומתים בצורה משמעותית", אמר. "סגר מלא הוא יותר קצר, אני מעריך שנצטרך סגר לכשלושה שבועות", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ