משרד הבריאות: בתי החולים יחלו לחסן את האוכלוסייה החל משבוע הבא

אדלשטיין הודיע כי המהלך נועד להגביר באופן משמעותי את קצב החיסונים, אך לא פירט כיצד יתבצע בפועל. חרף האצת מבצע החיסונים, במשרד תומכים בהטלת סגר שלישי, וצפויים לדרוש להטילו בימים הקרובים למשך כשלושה שבועות

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיסונים בדיור מוגן בגני תקווה, אתמול
עידו אפרתי
עידו אפרתי

בתי החולים יחלו לחסן את האוכלוסייה, ולא רק את עובדי הצוותים הרפואיים, החל מהשבוע הבא - כך נמסר היום (רביעי) ממשרד הבריאות. עוד נמסר כי שר הבריאות יולי אדלשטיין הורה על הצעד על מנת להגביר באופן משמעותי את קצת החיסונים נגד נגיף הקורונה בישראל. המשרד טרם פירט כיצד יתבצע המהלך וכיצד אפשר יהיה לקבוע תור לחיסונים בבתי החולים.

ביום ראשון החלו להתחסן צוותים רפואיים, וביום שני החלו קופות החולים לחסן בני 60 ומעלה ואוכלוסיות המצויות בסיכון לתחלואה גבוהה עקב הידבקות בנגיף. עד אתמול קיבלו יותר מ-71 אלף בני אדם את מנת החיסון הראשונה שפיתחה חברת פייזר. מנת החיסון השנייה ניתנת לאחר 21 ימים.

חיסונים בבית החולים וולפסון, בראשוןצילום: רמי שלוש

חרף האצת מבצע החיסונים, משרד הבריאות צפוי לדרוש היום מהממשלה להטיל כבר בימים הקרובים סגר בן כשלושה שבועות. הממשלה צפויה להתכנס היום כדי להחליט אם לקבל את המלצת המשרד, או להסתפק במגבלות מצומצמות יותר, בהן סגירת המסחר, במתכונת המכונה "ריסון מהודק".

לפי ההצעה המתגבשת של משרד הבריאות, הסגר יכלול מגבלת תנועה שתאפשר להתרחק עד אלף מטרים ממקום המגורים, וכן סגירת בתי הספר. עדיין לא התגבשה המלצה בנוגע לגני הילדים. גורמי המקצוע במשרד צפויים לדון היום בנושא עם אדלשטיין, ואחר כך להציג את עמדתם הרשמית לממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ