ערב הסגר השלישי: 4,480 נדבקים חדשים אובחנו מאז אמש

זה מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מאז 6 באוקטובר. משרד הבריאות הודיע היום כי אותרה הדבקה נוספת במוטציה של הנגיף מבריטניה. אדלשטיין: "בימים האחרונים אותרו מוטציות שמדביקות בקצב מהיר וחריג שטרם פגשנו"

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירושלים, היום
עידו אפרתי
עידו אפרתי

4,480 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו מאמש - כך לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב (חמישי). זהו מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מאז 6 באוקטובר. אתמול אובחנו 2,535 נדבקים חדשים, שלשום 4,228 ולפני שלושה ימים 3,499. לפי הנתונים, מאמש בוצעו 52,355 בדיקות, ו-3.2% מהן התגלו חיוביות.

מצבם של 526 מהחולים מוגדר קשה - עלייה של 29 מאמש. מספר החולים המונשמים עומד על 122, עלייה של שלושה מאמש. מספר המתים עלה ב-20 ל-3,170. 

שר הבריאות יולי אדלשטיין מסר הערב כי "בימים האחרונים אותרו מוטציות שמדביקות בקצב מהיר וחריג שטרם פגשנו ואנחנו נמצאים במרדף נגד הזמן. ככל שנחסן יותר אזרחים ובקצב מהיר נחסוך בחיי אדם". לדבריו, הוא הורה למערכת הבריאות "לפעול למתן חיסונים 24/7, לגייס כח אדם לשם כך, ולהגיע לקצב של יותר מ-100 אלף חיסונים ביום".

מוקדם יותר מסר משרד הבריאות כי "במעבדה המרכזית לנגיפים בתל השומר זוהה היום עוד מקרה של הנגיף עם המוטציה מאנגליה. מדובר באישה שחזרה מאנגליה לפני מספר ימים. היא נמצאת בבידוד ביתי ומצבה טוב".

ביום ראשון בשעה 17:00 צפוי להיכנס לתוקפו הסגר השלישי, שיימשך לפחות שבועיים. לפי החלטת הממשלה, תוגבל תנועת הציבור לעד קילומטר מהבית, למעט מקרים חריגים ובהם קבלת חיסון, ויחול איסור על שהייה בביתו של אדם אחר, למעט בן המשפחה הגרעינית. גני הילדים וכיתות א'-ד' ו-י"א-י"ב ילמדו כרגיל, כיתות ה'-י' ישובו ללמידה מרחוק, תלמידי החינוך המיוחד ימשיכו ללמוד כרגיל, וכך גם המעונות לגיל הרך.

עוד הוחלט כי פעילות המסחר, הבילוי והפנאי תופסק פרט למשלוחים. בתי עסק שאינם מקבלים קהל יורשו לפעול בהיקף של 50%. גם פעילות התחבורה הציבורית תצומצם ל-50%, ואיי התיירות הירוקים יפסיקו את פעילותם. התקהלויות יוגבלו לעד עשרה אנשים במבנה סגור ולעד 20 אנשים בשטח פתוח. יותר לעסוק בספורט באופן יחידני ללא הגבלת מרחק מהבית, כל עוד לא כלולה בכך נסיעה ברכב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ