ג'ודי מלץ
ג'ודי מלץ

הממשלה אישרה היום (שישי) את התקנות הכרוכות בסגר הקורונה השלישי, שיחל ביום ראשון בשעה 17:00 למשך שבועיים לפחות. כחלק מהסגר תוגבל תנועת הציבור לעד קילומטר מהבית, למעט מקרים חריגים ובהם קבלת חיסון, ויחול איסור על שהייה בביתו של אדם אחר, למעט בן המשפחה הגרעינית. הקנס שאושר היום על הפרת מגבלת המרחק יעמוד על 500 שקלים.

באשר למערכת החינוך, גני הילדים, כיתות א'-ד' וכן י"א-י"ב ימשיכו ללמוד, בעוד שתלמידי כיתות ה'-י' יחזרו ללמוד מרחוק. תלמידי החינוך המיוחד, מסגרות לנוער נושר ולנוער בסיכון ימשיכו ללמוד כרגיל, וכן פנימיות ולימודים בכיתות עולים. ייאסרו פעילויות בשטח פתוח, לימודים בכיתות י"ג ו-י"ד ופעילות של תנועות נוער.

עוד הוחלט כי פעילות המסחר, הבילוי והפנאי תופסק פרט למשלוחים ולחנויות חיוניות. בתי עסק שאינם מקבלים קהל יורשו לפעול בהיקף של 50% או של עשרה עובדים, לפי הגבוה מביניהם. גם פעילות התחבורה הציבורית תצומצם ל-50%, ואיי התיירות הירוקים יפסיקו את פעילותם ביום שני. התקהלויות יוגבלו לעד עשרה אנשים במבנה סגור ולעד 20 אנשים בשטח פתוח. יותר לעסוק בספורט באופן יחידני ללא הגבלת מרחק מהבית, כל עוד לא כלולה בכך נסיעה ברכב.

יחידות אירוח וצימרים, גן חיות, ספארי שמורת טבע, גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה ייסגרו, וכך גם מספרות ומכוני יופי, מרפאות רפואה משלימה ומוזיאונים. בנוגע לספורט, תתאפשר הפעלה של מקום המשמש לאימון או תחרות של ספורטאי מקצועי בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ