אדלשטיין: ישראלים שחוזרים מחו"ל לא יידרשו להיכנס לבידוד במלוניות

שר הבריאות אמר כי כל חוזר מחו"ל יצטרך לבצע בדיקה מיידית ולהיכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים. ביטול הבידוד במלוניות מותנה באישור של קבינט הקורונה ושל ועדת החוקה של הכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולם קבלת הפנים בנתב"ג, בשבוע שעבר

שר הבריאות יולי אדלשטיין (הליכוד) הודיע היום (שלישי) על ביטול הבידוד במלוניות הקורונה לישראלים שחוזרים מחו"ל, מכל המדינות. "הסוף למלוניות", כתב אדלשטיין בטוויטר. לדבריו, כל חוזר מחו"ל יצטרך לבצע בדיקה מיידית ולהיכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים. אדלשטיין הוסיף כי ניתן יהיה לצאת מהבידוד אחרי עשרה ימים אם תבוצע בדיקה נוספת ביום התשיעי. בשבוע שעבר קבע קבינט הקורונה את חובת הבידוד במלוניות, על רקע החשש מהתפשטות המוטציה בנגיף שהתגלתה בבריטניה.

חובת הבידוד במלוניות היתה אמורה להסתיים בלילה שבין שישי לשבת, אולם אדלשטיין ביקש להקים את הביטול. ההחלטה מותנית באישור של קבינט הקורונה ושל ועדת החוקה של הכנסת. לאחר כניסת הנוהל החדש לתוקף, ישראלים שיסרבו להיבדק בכניסה לישראל יחויבו בבידוד במלונית. 

לדברי גורמים במשרד הבריאות, שינוי ההנחיות נשקל לאחרונה עקב תחילת הסגר ומתוך הבנה כי זן הנגיף הבריטי קיים בישראל כבר כשלושה חודשים. כדי לאשש זאת במשרד תכננים מבצע בדיקות מדגמיות להימצאות הנגיף בקרב מאות חולי קורונה מאומתים. 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בישיבת הקבינט בה נקבעה חובת הבידוד במלוניות כי "המוטציה הולכת ומתפשטת בהרבה מאוד מדינות וברור לנו שאנחנו בתחילתה של התפשטות מהירה מאוד". לדבריו, "צריך לצמצם ככל האפשר את המסה הוויראלית שנכנסת לארץ... כדי לעשות את הדבר הזה אני מבקש לשכפל את מה שעשינו בגל הראשון של הנגיף: לסגור את השמיים במהירות האפשרית".

ראשת שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי־פרייס, אמרה בתחילת החודש כי "התחלואה המיובאת היא בעיה חמורה". לדבריה, "הבעיה היא בעיקר ממדינות 'אדומות'. אבל אנחנו יודעים שמצב התחלואה במדינות הוא דינמי, ויש תחלואה שנכנסת גם ממדינות 'ירוקות'". 

הבוקר פורסם כי 21% מבני 60 ומעלה חוסנו נגד קורונה מתחילת מבצע החיסונים - כך לפי נתוני משרד הבריאות. מפילוח הנתונים, המסתמכים על קופות החולים, עולה כי 20% מקבוצת הגיל של בני 60 עד 69 כבר חוסנו ו-25% מקבוצת הגיל של בני 70 עד 79. בקרב בני 80-89 עומד שיעור ההתחסנות על 18% ומקרב בני 90 ומעלה על 11%. עד כה כחצי מיליון ישראלים קיבלו את מנת החיסון הראשונה.

בתוך כך, משרד החינוך הודיע כי ממחר (רביעי) יתקיימו הלימודים במוסדות החינוך לפי הסיווג העדכני של תוכנית הרמזור. הלימודים בגנים, בכיתות א'-ד', במסגרות החינוך המיוחד, במסגרות לילדים בסיכון, בפנימיות ובצהרונים יתקיימו כרגיל. תלמידי ה'-י"ב ילמדו בכיתות ביישובים ירוקים וצהובים, וביישובים כתומים ואדומים יהיו לימודים מרחוק. הפעילות בשטח פתוח תימשך בכל היישובים בקבוצות של 19 תלמידים לכל היותר, ולא יהיו פעילויות חוץ וטיולים. לרשימה המלאה והעדכנית של סיווג הרשויות בתוכנית הרמזור:

אתמול אישר קבינט הקורונה את השינויים ברשימת היישובים האדומים והכתומים. לפי התוכנית החדשה, 640 אלף תלמידי כיתות ה' עד י"ב משויכים ליישובים כתומים או אדומים ועל כן לא יוכלו להגיע מיום רביעי ללימודים. מהתוכנית החדשה עלה כי מחצית מתושבי המדינה גרים ביישובים כתומים ואדומים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ