ח"כ אייכלר אובחן כחולה קורונה עשרה ימים לאחר שהתחסן

קבלת מנת החיסון הראשונה של פייזר אינה מבטיחה הגנה מהידבקות בנגיף, ולפי ה-FDA החיסון מעניק הגנה חזקה רק עשרה ימים לאחר מכן. עם קבלת המנה השנייה יעילות החיסון מוערכת ב-95%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייכלר בכנסת, ב-2018

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה הודיע הבוקר (חמישי) כי נדבק בקורונה, עשרה ימים לאחר שקיבל את החיסון לנגיף. מלשכתו של חבר הכנסת נמסר כי הוא חש בטוב.

קבלת מנת החיסון הראשונה של חברת פייזר - היחיד שניתן בישראל בשלב זה - אינה מבטיחה הגנה מהידבקות בנגיף. לפי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), החיסון של פייזר מתחיל להעניק למחוסן הגנה "חזקה" רק כעשרה ימים לאחר קבלת המנה הראשונה. בעשרת הימים שאחרי מתן המנה הראשונה נוצרת בגוף תגובת שרשרת שבסופה מערכת החיסון יודעת לזהות את הנגיף ולפתח נוגדנים שמסייעים למניעת ההידבקות בו. 

אישה מקבלת חיסון בבית החולים אסף הרופא שבשפלה, אתמולצילום: מוטי מילרוד

על המתחסנים לקבל מנת חיסון שנייה, המכונה "מנת דחף", כדי להעלות את רמת הנוגדנים במערכת החיסון של המחוסן לרף המרבי. כך, החיסון מעניק מעטפת הגנה מיטבית שנשמרת לחודשים ארוכים, ומבסס את הזיכרון החיסוני של הגוף ליצירת נוגדנים.

לאור זאת, אין כל ערובה שמחוסן שקיבל את המנה הראשונה של החיסון לא יידבק לפני שתהליך הלמידה של הגוף יושלם ותינתן מנת החיסון השנייה. גם לאחר קבלת המנה השנייה, היעילות של החיסון של פייזר מוערכת לפי החברה ב-95%. לאור זאת, ייתכן שיהיו מתחסנים שיידבקו בנגיף גם לאחר קבלת שתי מנות החיסון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ