משרד הבריאות עצר את החיסונים באוהל של עיריית ת"א לאחר שחיסנה עובדי הוראה

בעירייה אמרו שהפסקת הפעילות של האוהל המשותף לה ולביה"ח איכילוב זמנית בלבד. שר הבריאות אדלשטיין מתח אתמול ביקורת על ההחלטה לחסן את עובדי הוראה בעיר, וראש העיר חולדאי אמר שמדובר בניצול של "חיסונים שייזרקו לפח"

עידו אפרתי
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חולדאי באוהל החיסונים בתל אביב, בשבוע שעבר
עידו אפרתי
בר פלג

משרד הבריאות עצר הבוקר (שלישי) את אספקת החיסונים לבית החולים איכילוב, המפעיל אוהל חיסונים יחד עם עיריית תל אביב, לאחר שזו חיסנה אתמול את רוב עובדי ההוראה בעיר בניגוד להנחיות המשרד. פעילות האוהל נעצרה היום, ובעירייה אומרים שמדובר בהפסקה זמנית בלבד.

אדלשטיין אמר כי אתמול הוא "רואה בחומרה את הדיווחים על מתן חיסונים בתל אביב למי שלא בקבוצות התעדוף. השר הנחה את מנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי לעצור את הקצאות החיסונים לבית החולים איכילוב ולבחון את הקצאות החיסונים הבאות לבית החולים. מדובר במשאב לאומי וכך צריך להתייחס אליו. השר קורא לכל הגופים המחסנים לחסן אך ורק בהתאם להנחיות אנשי המקצוע במשרד הבריאות".

ראש העיר תל אביב רון חולדאי השיב הבוקר לביקורת. "מרגע שהתברר שיש אלפי חיסונים שיזרקו לפח", צייץ חולדאי, "התקבלה החלטה נכונה לתת חיסונים גם לצוותי ההוראה שנמצאים בחזית. ישר כח לגמזו מנהל איכילוב. אדלשטיין, פוליטיקה קטנה זה לא אנחנו".

אוהל החיסונים בתל אביב, אתמולצילום: מוטי מילרוד

גורמים במשרד הבריאות אמרו ל"הארץ" כי עודף של אלפי מנות חסון מעיד על מצב בלתי תקין. "הטיעון הזה לא תופס, למה בכלל הם הוציאו את החיסונים מהמקררים", אמר אחד הגורמים.

עוד אמרו הגורמים, כי מערכת החינוך צפויה להיסגר ממילא בימים הקרובים, ולכן לא נכון לחסן מורים בשלב הזה. "במה שונה מורה בתל אביב, ממורה בכל עיר אחרת?", שאל בכיר במערכת הבריאות, "יש בעיה עם יוזמות מקומיות מהסוג הזה, שגם נוגסות בנתח החיסונים במצב של חסר, וגם לא נעשות בהתאם למדיניות הארצית"

מנכ"ל איכילוב רוני גמזו, לשעבר פרויקטור הקורונה, השיב גם הוא לביקורת: "לשמחתי, במבצע מיוחד ותוך שעות בודדות, הצלחנו למנוע בזבוז משאב לאומי ולחסן קרוב ל-3,000 מורות וגננות ועוד -2,000 מעל גיל 50 וחולים במחלות כרוניות ומעל גיל 60. זהו הישג אדיר של תפעול מקסימלי וניהול מופתי ואני גאה בצוותי איכילוב שבתוך שבועיים בלבד חיסנו קרוב ל-50,000 ישראלים עם אפס השמדות".

גמזו הוסיף כי "יתרה מזאת, אני מתקשה להבין מדוע משרד הבריאות תומך בחיסון שוטרים אבל מעניש על חיסון מורים כשהם באותה קבוצת תעדוף ובעיני אף יותר כמי שאמונים על היקר לנו מכל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ