אלרעי פרייס: לפי מחקר ראשוני, ייתכן שהחיסון יעיל פחות נגד זן הקורונה הדרום אפריקאי

ראשת שירותי בריאות הציבור הזהירה כי הגרסה שהתגלתה בדרום אפריקה עלולה לגרום לתחלואה קשה בקרב צעירים. על הגרסה הבריטית אמרה כי "יש הדבקה בקהילה בישראל"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלרעי פרייס מקבלת חיסון מקורונה, בחודש שעבר
יהונתן ליס

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה היום (רביעי) כי מחקר ראשוני מעלה חשד שהחיסונים מפני קורונה יעילים פחות נגד הגרסה של הנגיף שהתגלתה בדרום אפריקה. אלרעי פרייס השתתפה בדיון ועדת החוקה של הכנסת, שדנה בחובת הבידוד לחוזרים מחו"ל.

אלרעי פרייס הדגישה את חשיבות הבידוד, על רקע הסיכון שבהתפשטות הזנים החדשים של הנגיף. "אנחנו מתמודדים עם וריאנטים שעלולים להתפרץ בצורה מהירה, כמו הווריאנט האנגלי, וכאלה שעלולים לסכן את יעילות החיסון", אמרה. "אנחנו יודעים שיש העברה בקהילה בישראל. 30 אנשים רוצפו לווריאנט האנגלי, מתוכם שישה הגיעו מאנגליה, וסביבם יש כ-200 מאומתים מאותה שרשרת".

אלרעי פרייס הוסיפה: "הווריאנט הדרום אפריקאי יותר מטריד, כי הוא עלול לגרום לתחלואה קשה בקרב הצעירים. עוד לא ברורה השפעתו על החיסון ויש מחקר ראשוני מדאיג וחשד שיעילות החיסונים כלפיו פחות טובה. אם נגיע למסקנה שהחיסון לא יעיל, נבקש שמאומתים ואלה שחזרו מדרום אפריקה ייכנסו לבידוד במלונית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ