מנהיג הזרם הליטאי חזר בו והורה לסגור את תלמודי התורה

בהודעה שנמסרה מבית הרב קנייבסקי, נאמר כי ראש הממשלה עודכן על ההחלטה מנכדו של הרב. עם זאת ל"הארץ" נודע כי בקהילות במאה שערים מתכוונים להמשיך בלימודים כרגיל

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קנייבסקי בישיבת מועצת גדולי התורה, באפריל
אהרן רבינוביץ

מנהיג הזרם הליטאי, הרב חיים קנייבסקי, חזר בו והורה היום (חמישי) לסגור את תלמודי התורה לכמה ימים עקב העלייה בתחלואה והחמרת הסגר. עם זאת ל"הארץ" נודע כי גורמים בכמה חסידויות בשכונת מאה שערים בירושלים אמרו במהלך שיחה עם קצין במרכז שיטור חרדי (מש"ח), האחראי על האזור, כי הלימודים בשכונה יימשכו כרגיל למרות החמרת הסגר. 

בהודעה שנמסרה מביתו, נאמר כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עודכן על ההחלטה מנכדו של הרב, יענקי קנייבסקי."במהלך השיחה העביר יענקי לראש הממשלה נתניהו את המסר כי מרן שר התורה הגאון הרב חיים קנייבסקי הורה הבוקר לסגור לכמה ימים את ה'חיידרים' לאור התחלואה הקשה", מסר.

כמה מנהלי מוסדות חינוך פגשו לפני זמן קצר את הרב קנייבסקי וקיבלו ממנו הוראה לסגור את תלמודי התורה לכמה ימים "בדיעבד", בתנאי שההורים והמורים יעשו הכל כדי שהילדים לא יתבטלו מלימוד התורה. במכתב שפרסמו היום קנייבסקי ושותפו להנהגת הזרם הליטאי, הרב גרשון אדלשטיין, ובו הורו להשבית את תלמודי התורה, נכתב כי "יש לפתוח את תלמודי התורה מיד כשמתאפשר".

בימים האחרונים התקבלו מסרים סותרים מבית הרב קנייבסקי. תחילה קנייבסקי אישר לראש עיריית ירושלים, משה ליאון, לסגור את מוסדות החינוך החרדיים, אך זמן קצר לאחר מכן הורה למנהלי תלמודי התורה לפעול כרגיל גם בזמן הסגר. בימים האחרונים שוחח נתניהו עם רבנים ומנהיגים חרדים בניסיון להשיג שיתוף פעולה מצידם לקיום מגבלות הסגר בציבור החרדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ