מעקב "הארץ" | גם היום מוסדות חינוך חרדיים רבים נפתחו כרגיל, והמשטרה לא אכפה

בירושלים ובבני ברק פועלים מוסדות של הקהילות הקיצוניות, בהן חסידות סאטמר והפלג הירושלמי. בניגוד לסגרים הקודמים, רוב המוסדות החרדיים סגורים, אך מנהל מוסד אמר כי הם צפויים להיפתח לפני סוף השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידות בבני ברק, אתמול

עשרות מוסדות חינוך של קהילות חרדיות קיצוניות, בהן הפלג הירושלמי, נפתחו הבוקר (ראשון) בניגוד לנהלי הסגר. המשטרה אינה אוכפת בהם את התקנות. בהוראת מנהיגי הציבור החרדי, רוב מערכת החינוך החרדית סגורה היום, בניגוד לסגרים הקודמים.

בשכונות מאה שערים, גאולה והבוכרים בירושלים פתחו הבוקר את שעריהם מוסדות רבים של הקהילות הקיצוניות, בהן חסידות סאטמר. מאות ילדים וילדות נראו בשעות הבוקר נכנסים אל המוסדות מכניסות צדדיות. גם בבני ברק פועלים היום כמה מוסדות חינוך, בהם תלמוד תורה גדול של הפלג הירושלמי, שמנהיגיו הודיעו בשבוע שעבר כי מוסדותיו ימשיכו לפעול כרגיל. 

לפי עדת ראייה שהיתה ליד אחד המוסדות הפתוחים, שני שוטרים סיירו ברחוב, אך "עשו הכל כדי לא להגיע למקומות שבהם לומדים". לדבריה, ילדים שהיו באזור צעקו על השוטרים, שבסופו של דבר עזבו את המקום. "אם הם ניסו לייצר הרתעה, זה עשה בדיוק את ההיפך", אמרה.

מנהל של אחד המוסדות הסגורים העריך כי תוך כמה ימים גם אלה ייפתחו מחדש, לפחות במתכונת מצומצמת. "אני מעריך שביום רביעי כבר נפתח מחדש, עדיין לא ברור באיזה מתווה והאם כל התלמידים יחזרו ללימודים", אמר. בינתיים, לדבריו, המנהלים פועלים כדי ליישם את הוראות המנהיגים החרדים ולעודד את הילדים ללמוד מבתיהם. 

בשבוע שעבר הורה מנהיג הזרם הליטאי-חרדי, הרב חיים קנייבסקי, לסגור את מערכת החינוך החרדית, כולל תלמודי התורה לבנים. זאת בניגוד לעמדתו מאז פרוץ המגפה כי ביטול לימוד התורה של הבנים מסוכן יותר מנגיף הקורונה. קנייבסקי שינה את עמדתו בנושא לאחר שיחה של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נכדו, יענקי קנייבסקי.

מספר הנדבקים המאומתים בקרב התלמידים החרדים שבר שיאים בחודש האחרון. בירושלים אובחנו בתקופה זו כ-400 תלמידים שנדבקו מדי יום, מרביתם מהחינוך החרדי. בשונה מגלי ההדבקה הקודמים, בגל השלישי אובחנו התפרצויות בסמינרים חרדיים ובבתי ספר לבנות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ