המדינה לבג"ץ: ישראל העבירה מאה חיסוני קורונה לרשות הפלסטינית

לפי הודעת המדינה לבית המשפט, משלוח נוסף צפוי להישלח לרשות בימים הקרובים. בשבוע שעבר מסרה המדינה לבג"ץ כי הרשות הפלסטינית לא מחזיקה בחיסונים נגד הנגיף

נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בדיקת קורונה בעזה, החודש
נטעאל בנדל

המדינה הודיעה אתמול (שלישי) לבג"ץ כי ישראל העבירה חיסונים לקורונה לרשות הפלסטינית. לפי ההודעה, החיסונים הועברו לרשות לבקשתה ומשלוח נוסף צפוי להישלח בעוד כשבוע וחצי. לפי המדינה, החיסונים הועברו באישור שר הבריאות יולי אדלשטיין.

ההודעה מתקנת את תגובת המדינה בשבוע שעבר לעתירה של משפחת גולדין בנושא, שבה נכתב כי הרשות לא מחזיקה בחיסונים לנגיף. לאחר הגשת התגובה, פורסם בתאגיד "כאן" כי המדינה העבירה חיסונים לרשות. בעקבות הפרסום בדקו בפרליקטות את הסוגיה ומצאו כי המדינה אכן העבירה חיסונים, אולם אנשי המטה לביטחון לאומי, שחתומים על התגובה לעתירה, לא ידעו על המהלך ולכן כתבו בתגובה כי לרשות אין חיסונים. לפי הפרקליטות, מתאם פעולות הממשלה בשטחים ביקשה ממשרד הבריאות אישור להעברת החיסונים, וזה אושר על ידי שר הבריאות, יולי אדלשטיין.

בעתירה שהגישו הוריו של גולדין, שנהרג במבצע "צוק איתן" וגופתו מוחזקת ברצועת עזה, הם ביקשו מבג"ץ למנוע בצו להעביר חיסוני קורונה לעזה עד שחמאס ישיב את גופות חללי צה"ל והאזרחים המוחזקים על ידו.

בא כוחה של המשפחה והקליניקות המשפטיות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט שהגישו את העתירה, פרופ׳ אביעד הכהן, מסר: "הודעת המדינה אומרת הכל ומאששת את שנטען בעתירה. יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, המידע בעניין העברת סחורות, תרופות וציוד כמו גם מעבר אנשים לרצועת עזה וממנה ולרש"פ מוסתר מעיני הציבור ואפילו מאנשי המל"ל. למרבה הצער ממשלת ישראל ממשיכה להתל בבני משפחות החיילים והשבויים ברצועה ולזרות חול בעיניהם ובעיני הציבור". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ