עידו אפרתי
עידו אפרתי

מקדם ההדבקה של נגיף הקורונה ירד לראשונה בגל התחלואה השלישי מתחת ל-R 1 - כך הודיעו היום (חמישי) במשרד הבריאות. מקדם ההדבקה הוא מספר האנשים שכל אדם מדביק, וירידה שלו מתחת ל-1 משמעותה דעיכה של המגפה. לפי הנתונים הירידה במקדם ההדבקה החלה לאחר תחילת הסגר בסוף דצמבר, והתגברה בתחילת הסגר ההדוק בשבוע שעבר. הוא עומד כעת על 0.99. הפעם האחרונה שמקדם ההדבקה היה מתחת ל-1, היתה בתחילת נובמבר.

על אף שבאוכלוסייה הכללית ירד מקדם הדבקה אל מתחת ל-1 - בחברה החרדית הוא עומד על 1.05, ובחברה הערבית על 1.03. במשרד הבריאות מסרו כי "התחלואה נמשכת בהיקפים גבוהים". הם הוסיפו כי "לצד זאת, מקדם ההדבקה ממשיך לרדת, דבר שבא לידי ביטוי בעצירת העלייה במספר המאומתים החדשים בממוצע שבועי".

מאמש נדבקו בקורונה 2,477 בני אדם. 1,901 חולים מאושפזים בבתי החולים ו-317 חולים מונשמים. 1,132 חולים נמצאים במצב קשה, ו-48,534 בני אדם התחסנו מאמש נגד קורונה. 

בתחילת השבוע פורסם דו"ח של מרכז המידע למאבק בקורונה שהצביע על "סימנים לבלימת העלייה בתחלואה". הם הדגישו כי "מקדם ההדבקה ממשיך לרדת - עדות לבלימה קרובה של ההתפשטות". לפי הדו"ח, מקדם ההדבקה עמד על 1.04 לעומת 1.3 בסוף חודש דצמבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ