השוטרת שהותקפה בבני ברק: ראינו את האכזריות בעיניים, פחדנו על חיינו

ליצמן אמר כי פשיטת המשטרה בבני ברק, שהביאה לעימות של מאות שוטרים עם אלפים מתושבי העיר, היא "מסע נקמה פרטי". מפכ"ל המשטרה גינה את תקיפת השוטרים בבני ברק ואמר כי מדובר בתופעה מתרחבת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות משטרה בבני ברק, אתמול

רס"ב מאיה שגב, אחת מהשוטרים שהותקפו באבנים אמש (חמישי) בבני ברק, תיארה היום את התקיפה שהביאה לעימותים נרחבים בעיר: "אלה היו חמש דקות שבהן פחדנו על החיים שלנו", אמרה, "ראינו את האכזריות בעיניים שלהם, לא היינו יוצאים בחיים אם לא היו מחלצים אותנו. הם ניפצו את החלונות של הניידת בעזרת אבנים, השליכו עליי קרשים, אבנים וזכוכיות. גידפו אותנו בקריאות 'נאצים'. ניסינו להימלט, אבל הם החלו לעקור את הדלתות ופנצ'רו את הגלגלים. חסמו אותנו עד שהגיע כוח שחילץ אותנו".

בצהריים גינה שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן את מבצע האכיפה של המשטרה אמש בבני ברק, וכינה אותו "מסע נקמה פראי ותוקפני מצד שוטרים מוסתים תוך ענישה קולקטיבית כלפי מאות אלפים מתושבי העיר, חפים מכל פשע". אמש, לאחר תקיפת השוטרים, התעמתו מאות שוטרים עם אלפים מתושבי העיר והשתמשו בין היתר באלות. 

בני ברק, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

ליצמן ציין כי "אין כל הצדקה לשום מעשה אלימות מכל סוג, כולל כמובן כלפי אנשי משטרה העושים מלאכתם. כל שימוש באלימות הוא מעשה פסול שיש לגנותו". עם זאת, הוסיף כי הוא "מגנה בתוקף את ההוראה להכניס פלוגות שוטרים לפרוק זעמם באלות על עוברי אורח, שימוש ברימוני הלם ומכת"זיות". לדבריו השוטרים סיכנו לאורך הלילה אנשים רבים.

המפכ"ל קובי שבתאי אמר כי הוא מגנה תקיפת שוטרים שאוכפים את תקנות הקורונה בימים האחרונים, ובפרט את תקיפת השוטרים אמש בבני ברק. "לצערי, זהו לא המקרה היחיד השבוע שבו הותקפו שוטרים המבצעים אכיפה של תקנות הקורונה והתופעה רק הולכת ומתרחבת". הוא הדגיש כי המשטרה תמשיך לערוך "אכיפה שוויונית", והוסיף כי הוא "מצפה מהרשויות, מנהיגי הציבור ומשרדי הממשלה הרלוונטיים להחמיר את הסנקציות כנגד אותן הפרות".

לצד זאת, גורם במשטרה הבהיר ל"הארץ" כי לא תהיה יותר זילות בתפקידו של השוטר בשכונות החרדיות. "הימים שבהם שוטרים הלכו ברחובות הערים החרדיות וקיללו אותם וזרקו עליהם אבנים הסתיימו. כשקבוצה מנסה להרוג שוטרים אנחנו נגיב בעוצמה".

הגורם הוסיף כי "בניגוד לכל צקצוקי הלשון של כל מיני כאלה שמגנים את המשטרה, הרבה אחרים ניגשו אתמול והודו לנו על האכיפה הנחושה ואמרו שכך זה צריך לנהוג. חבל שלא נהגנו ככה לפני".

המשטרה מסרה כי התמודדה אמש בבני ברק עם "רצף הפרות סדר קשות ואלימות מצד המון פורע חוק, שתקף באופן ברוטאלי ומשולל כל רסן את כוחות המשטרה וגרם לפציעתם של שבעה שוטרים בתפקיד". לפי ההודעה, "אנו דוחים על הסף טענות וציוצים חסרי תוכן והגיון, הטוענים לאכיפה 'מחמירה מדי', שעה שפורעי חוק רבים יידו אבנים לעבר שוטרים, הכו ופצעו שוטרים, התפרעו והפרו את הסדר הציבורי והבעירו פחים".

עוד הוסיפה המשטרה כי "לצערנו פורעי חוק אלו פוגעים ומכתימים ציבור שלם שנפגע בריאותית לא רק כתוצאה מהפרה המונית של התקנות אלא גם מאלימות פסולה המופנית כלפי מי שאוכף את החוק ופועל לשמירת שלומם ובריאותם".

הבוקר מנעה המשטרה את פתיחתה של ישיבת גרודנא באשדוד בניגוד לתקנות הסגר. המשטרה מסרה כי תמשיך לקיים אכיפה במקום אם יחודשו הלימודים בו. בשבוע שעבר התעמתו מאות חרדים עם המשטרה שהגיעה לסגור את הישיבה. בתוך כך, המשטרה הגיעה היום לעצור התקהלות בשני בתי כנסת בביתר עילית, ומסרה כי "כוחות משטרה שהוזעקו למקום פעלו לפיזורם ורשמו דוחות אכיפה בהתאם". חשוד במקום נשך שוטר ונעצר לחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ