משרד הבריאות: ממחר יינתנו חיסונים לבני 35 ומעלה

עד כה ההנחיה היתה לחסן בני 40 ומעלה. הרחבת האפשרות להתחסן לקורונה מעידה על מלאי חיסונים זמין, וכן על היכולת של קופות החולים להרחיב את המבצע

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם חיסונים נגד קורונה של קופת חולים כללית בפתח תקווה, היום
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות הודיע הערב (רביעי) כי ממחר יוכלו בני 35 ומעלה להתחסן נגד נגיף הקורונה. עד כה, ההנחיה היתה לחסן בני 40 ומעלה. 

בסוף השבוע הודיעו קופות החולים כי החלו לזמן בני 18-16 להתחסן נגד קורונה. הצעד נועד ככל הנראה לאפשר את חזרתם של הלימודים לסדרם בתום הסגר וכדי לאפשר את בחינות הבגרות.

בשבוע שעבר החלו קופות החולים כללית ומאוחדת לאפשר למבוטחים בני 35 ומעלה להתחסן. לפי ההודעה של כללית, הקופה "עומדת בהנחיה לחסן מגיל 40 ומעלה", אך מאפשרת גם לבני 35 ומעלה לקבוע תור לחיסון "כדי לא לבזבז יכולות חיסון של מעל 100 אלף בני אדם ביום".

הרחבת האפשרות להתחסן לקורונה מעידה על מלאי חיסונים זמין, וכן על היכולת האופרטיבית של הקופות להרחיב את מבצע החיסונים. לאחר שחלק ניכר מקבוצות האוכלוסייה שעמדו בראש התעדוף כבר חוסנו, המערכת יכולה להתפנות לחסן קבוצות נוספות, ואף להגיב להתפתחויות בשטח. כך, למשל, ברקע העלייה במספר הנשים ההרות שאושפזו בשל סיבוכי קורונה, נפתחה אפשרות ההתחסנות לנשים הרות ללא מגבלת גיל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ