מת בן חודשיים שחלה בקורונה וסבל ממחלות רקע

התינוק עבר עם לידתו ניתוח מורכב. הוא אושפז במצב קשה מאוד במחלקה לטיפול נמרץ קורונה לילדים ותינוקות בביה"ח הדסה עין כרם במשך שלושה שבועות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלקת קורונה בביה"ח הדסה עין כרם בירושלים, בתחילת החודש. למצולמים אין קשר לידיעה

תינוק בן חודשיים עם מחלת רקע שנדבק בקורונה מת היום (שבת) בבית החולים הדסה כין כרם בירושלים. לפי בית החולים, התינוק היה מונשם ומורדם במשך כשלושה שבועות במצב קשה מאוד. הוא עבר עם לידתו ניתוח שמוגדר מורכב. מבית החולים נמסר כי "צוות היחידה לטיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם נלחם על חיי התינוק בשבועות האחרונים וטיפל בו יום ולילה, אך מחלת הקורונה שהשפיעה על ריאותיו ומצבו הרגיש והמורכב גרמו למחלה קשה וסוערת".

השבוע פורסם כי העלייה היחסית במספר הנדבקים והחולים בקורונה בקרב ילדים ונשים הרות בתקופה האחרונה העלתה סימני שאלה באשר לאופי התפשטות הנגיף ומשמעותו עבור שתי הקבוצות, שנחשבו עד כה למוגנות יחסית מפני המגפה. מנהל המערך לטיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם, ד"ר אורי פולק, אמר השבוע: "אם בגל הראשון זיהינו ש-5% מבין הנדבקים עד גיל 9 פיתחו מחלה, בגל הנוכחי אנחנו מזהים כבר 15% תחלואה מבין הנדבקים".

לדברי פולק, העלייה במספר החולים הקשים בקרב ילדים הובילה להחלטה לפתוח את המחלקה הייעודית לקורונה בטיפול נמרץ לילדים. "זה נכון שככל שיש יותר נדבקים, כך יעלה גם מספר החולים, וכך גם מספר החולים הקשים. אבל נראה שלמוטציות החדשות יש חלק משמעותי בתחלואה, ובעיקר למוטציה הבריטית. אנחנו רואים חולים קשים יותר בקרב אוכלוסיית הילדים, באמת צבר חריג של חולים".

במחלקה לטיפול נמרץ קורונה לילדים ותינוקות יש כעת פעוטה אחת בת שנתיים שנדבקה בקורונה, עם מחלת רקע קשה וכרונית. מצבה קשה, והיא מונשמת ומורדמת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ