מעקב "הארץ" |

גם היום נפתחו עשרות מוסדות לימוד חרדיים, חלקם בצורה מצומצמת

אף שהמשטרה פועלת בשכונות המזוהות עם הפלגים הקיצוניים בבית שמש, באשדוד ובירושלים, מרבית המוסדות נותרו פתוחים. הכנסת מצביעה היום על החוק להחמרת הקנסות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמוד תורה פתוח בירושלים, היום

עשרות רבות של מוסדות לימוד חרדיים פועלים גם היום (ראשון) בערים החרדיות בניגוד לתקנות הסגר. מדובר במוסדות לבנים ולבנות השייכים לפלגים החרדיים הקיצוניים ובמוסדות השייכים לזרם החסידי-מרכזי שהמשיכו לפעול מתחילת הסגר.

מהמשטרה נמסר כי שוטרים הפסיקו היום את הלימודים במוסד חינוך בירושלים בו מצאו כי פועלות כמה כיתות ובהן עשרות תלמידות. לפי הודעת המשטרה, דו"חות נרשמו לחברים בצוות ההוראה במוסד.

בשבועיים האחרונים חזרו לפעילות גם מוסדות לימוד לבנים השייכים לזרם הליטאי, באישור מנהיג הזרם הליטאי הרב חיים קנייבסקי. חלק מהמוסדות האלה פתחו את הלימודים בצורה מצומצמת והדרגתית, ואחרים פתחו רק את כיתות ז'-ח' או רק לתלמידים שהחלימו. מוסדות הלימוד לבנות של הזרם הליטאי סגורים בשלב זה, וכן כמעט כל מערכת החינוך של הזרם הספרדי-חרדי. בשבועות האחרונים פועלים כוחות משטרה בשכונות החרדיות המזוהות עם הפלגים הקיצוניים בבית שמש, אשדוד וירושלים, אך מרבית המוסדות נותרו פתוחים.

בימים האחרונים ניכרת מגמת ירידה במספר החולים המאומתים היומי בקרב התלמידים החרדים. בירושלים, למשל, בימים האחרונים אובחנו מדי יום עם קורונה כ-200 תלמידים בזרם החרדי, לעומת כ-500 מדי יום לפני כשלושה שבועות.

מליאת הכנסת דנה משעות הצהריים בחוק המחמיר את הענישה על הפרת הגבלות הקורונה, לקראת הצבעה בקריאה שנייה ושלישית. יו"ר כחול לבן בני גנץ הציב את אישור "חוק הקנסות" כתנאי לתמיכתו בהמשך הסגר, שתוקפו יפוג הלילה בחצות. לאחר אישור החוק צפויה הממשלה להתכנס ולאשר את הארכת תקנות הסגר.

לפי נוסח החוק, הקנס המרבי על הפרת הגבלות הקורונה יעלה ויעמוד על 10,000 שקלים במקום 5,000. בדברי ההסבר לחוק נכתב כי העלאת הקנס המרבי תאפשר לקבוע מדרג של קנסות בהתאם להיקף הפרת ההנחיות, באופן שיתייחס לגודל העסק, מספר המשתתפים באירוע ומספר התלמידים במוסד החינוך. החוק מציע גם להרחיב את האפשרות להוצאת צווי סגירה למקומות שיפרו את ההגבלות, ובין השאר להוציא צווי סגירה למוסדות חינוך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ