אלרעי פרייס לקראת הדיון בממשלה על יציאה מהסגר: "צריך לפתוח מאוד בזהירות"

הממשלה תתכנס היום לדון בהארכת הסגר על רקע חילוקי דעות בין נתניהו לגנץ. בעוד כחול לבן דורשת להתחיל בפתיחה הדרגתית של המשק כבר ביום שישי, נתניהו מבקש להאריך את הסגר עד יום ראשון

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וגנץ במליאת הכנסת, בדצמבר
ג'ודי מלץ

הממשלה תתכנס היום (רביעי) לדון במתווה היציאה מהסגר. כחול לבן דורשת להתחיל בפתיחה הדרגתית של המשק ביום שישי, המועד שנקבע לסיום הסגר. ראש הממשלה בנימין נתניהו דורש להאריך את הסגר עד יום ראשון ואז להתחיל בפתיחת המשק. לדבריו, שלושה ימי סגר נוספים יסייעו בהגנה על כמאתיים אלף איש, שחלף שבוע מאז קיבלו את החיסון השני נגד קורונה.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, שרון אלרעי-פרייס, אמרה הבוקר בגלי צה"ל כי "זה לא הזמן לצאת מסגר עם המחשבה שיהיו הרבה פתיחות של הרבה דברים. בשישי שבת יש משמעות לכל ההתכנסויות וההתקהלויות וזה מצב של תחלואה גבוהה שהוא באמת באמת מסוכן".

היא חזרה על דברי נתניהו כי הארכת הסגר עד יום ראשון תסייע להגנה על המתחסנים וקראה לפתיחה מבוקרת של המשק. "אנחנו צריכים לפתוח מאוד בזהירות, לא גם חינוך וגם מסחר וגם טיפולים אחד על אחד והכל ביחד", אמרה.

לדברי אלרעי-פרייס, ניתן יהיה לפתוח בשבוע הבא חלקים ממערכת החינוך במוקדי תחלואה נמוכה, אך לא להשיב את כל הכיתות לספסל הלימודים. "הווריאנט האנגלי מתפשט כמו אש בשדה קוצים ולכן גם במקומות עם תחלואה נמוכה יש תחלואה ואי אפשר מחר בבוקר לפתוח גם ביישוב ירוק את כל הכיתות... לא היינו רוצים לפתוח ואחרי שבועיים לסגור הכל שוב, אין בזה טעם".

אלרעי-פרייס נשאלה האם הסגר הניב פירות, והשיבה: "אי אפשר להגיד שהסגר הזה לא הצליח, היינו לפניו במקדם הדבקה של 1.3 עם וריאנט אנגלי שהלך והתפשט. יכולנו להגיע ללא סגר גם למקדם הדבקה של 1.5, אז הסגר עזר בבלימה של משהו שיכול היה להיות הרבה יותר חמור. אני מסכימה שהוא לא היה חריף במתכונתו או עם היענות כמו שהיה בסגר הראשון, אבל להגיד שהוא לא עשה שום דבר זה לטעמי לחפף קצת, ללא הסגר היתה משתוללת פה מחלה עם הרבה יותר נפטרים והרבה יותר חולים קשים".

נתניהו הודיע אמש כי ישראל נערכת ליציאה הדרגתית מהסגר כבר בשבוע הבא. הוא נשאל באשר לדיון הצפוי במשפטו בשבוע הבא, ואמר: "המשפט יתנהל כסדרו בדיוק כפי שמתנהל גם בימי הסגר ההדוק ביותר. גם בימי סגר לא מפסיקים את זה".

שרי כחול לבן מעוניינים בהסרת ההגבלה על יציאה מהבית למרחק של למעלה מאלף מטר, בפתיחת שירותי "אחד על אחד", כגון מספרות ומכוני יופי ובפתיחת צימרים לאירוח משפחות גרעיניות. המפלגה דורשת לפתוח מיום ראשון מקומות עבודה ללא קבלת קהל ואת מערכת החינוך לגיל הרך. כשנשאל על עמדת כחול לבן בנושא, השיב נתניהו: "אנחנו משחקים בדיני נפשות, אין מקום לפופוליזם". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ