מעקב "הארץ" |

עשרות מוסדות לימוד פועלים גם היום בערים החרדיות, בניגוד לתקנות הסגר

המשטרה פועלת בשכונות המזוהות עם הפלגים הקיצוניים בבית שמש, באשדוד ובירושלים, אך רוב המוסדות בהם נותרו פתוחים. בימים האחרונים ניכרת ירידה במספר התלמידים החרדים המאומתים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידות בדרך למוסד הלימוד בבני ברק, היום

עשרות רבות של מוסדות לימוד חרדיים פועלים גם היום (חמישי) בערים החרדיות בניגוד לתקנות הסגר. מדובר במוסדות, לבנים ולבנות, השייכים לפלגים החרדים הקיצוניים ובמוסדות השייכים לזרם החסידי-מרכזי, אשר המשיכו לפעול מתחילת הסגר.

בשבועיים האחרונים חלק מהמוסדות לבנים השייכים לזרם הליטאי חזרו גם הם לפעילות, באישור הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הזרם הליטאי. עם זאת, רוב המוסדות שנפתחו פועלים במתכונת מצומצמת. מוסדות הלימוד לבנות של הזרם הליטאי סגורים בשלב זה, כמו גם מוסדות החינוך של הזרם הספרדי-חרדי.

בשבועות האחרונים פועלים כוחות משטרה בשכונות החרדיות המזוהות עם הפלגים הקיצוניים בבית שמש, באשדוד ובירושלים, אך רוב המוסדות בהם נותרו פתוחים. בימים האחרונים איתרו כוחות המשטרה תלמודי תורה שפעלו בשכונת רמות בירושלים ובבית שמש.

בימים האחרונים ניכרת מגמת ירידה במספר התלמידים המאומתים. בירושלים, למשל, שם לפני כשלושה שבועות אותרו כ-500 תלמידים מאומתים מדי יום בחינוך החרדי, נמצאו בימים האחרונים כ-150 מאומתים בלבד מדי יום.

למרות זאת, מנהלי מוסדות חרדיים מהזרם הליטאי ששוחחו עם "הארץ" הסבירו כי הסבלנות של ההורים פוקעת ופתיחה רחבה ומלאה היא רק עניין של זמן. "להורים נמאס. ארבעה שבועות ללא לימודים זה הרבה יותר מדי", אמר בתחילת השבוע אחד המנהלים. לדבריו, הנתונים בתלמודי התורה שהוא מכיר מראים כי כמות התלמידים המאומתים במוסדות שסגורים לא שונה בהרבה מזו שבמוסדות הפתוחים. "אנשים גם יותר ויותר מבינים שאנחנו במשחק פוליטי לכל דבר, אין פה נושא בריאותי" אמר. "חזרה ללימודים היא רק עניין של זמן".

ביום ראשון אושר בכנסת החוק המכפיל את גובה הקנסות למפירי תקנות הקורונה. 39 ח"כים תמכו בהצעה ואילו 18 התנגדו, בהם נציגי ש"ס, יהדות התורה והרשימה המשותפת. לפי החוק, הקנס המרבי על הפרת הגבלות הקורונה יעמוד על 10,000 שקלים במקום 5,000. בדברי ההסבר לחוק נכתב כי העלאת הקנס המרבי תאפשר לקבוע מדרג של קנסות בהתאם להיקף הפרת ההנחיות. החוק מציע גם להרחיב את האפשרות להוצאת צווי סגירה למקומות שיפרו את ההגבלות, לרבות מוסדות חינוך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ