מערכת החינוך תישאר סגורה לפחות עד יום שלישי, טרם גובש מתווה לפתיחתה

קבינט הקורונה אישר הערב את הארכת התקנות הנוגעות לסגירת מערכת החינוך ביומיים נוספים. שרי כחול לבן ביקשו לחדש את הלימודים חלקית בערים ירוקות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיכון בתל אביב, בנובמבר

מערכת החינוך תישאר סגורה לפחות עד יום שלישי, כך אישר הערב (שבת) קבינט הקורונה. מקורות במשרד החינוך אמרו כי גם כשייפתחו הלימודים, הפתיחה צפויה להיעשות בהדרגה ובאיטיות. ראש הממשלה יקיים הערב פגישה עם שרי החינוך, הבריאות והאוצר, כהכנה לדיון מחר במתווה היציאה מהסגר ובפתיחת מערכת החינוך.

מאז ישיבת הממשלה ביום חמישי לא התקיימו דיונים בין אנשי המקצוע במשרד החינוך לאנשי משרד הבריאות ולא גובש מתווה חזרה ללימודים. מנהלי בתי ספר אמרו ל"הארץ" ששאלות שהפנו למשרד החינוך בדבר חזרה ללימודים נותרו ללא מענה.

שר החינוך יואב גלנט, שקרא בדיונים קודמים להשיב את מערכת החינוך לפעילות, אינו צפוי לעשות זאת הפעם, בעקבות הנזק התדמיתי שנגרם לו ומחשש שהגרסה הבריטית של נגיף הקורונה פוגעת גם בילדים. בכחול לבן סבורים כי יש לחדש את הלימודים בגנים, בכיתות א'-ד' ובכיתות י"א-י"ב ביישובים ירוקים וצהובים ובכאלה ששיעור ההתחסנות בהם גבוה. מתווה זה תואם את עמדת משרד הבריאות, כפי שנמסרה השבוע.

ביום שישי לפנות בוקר אישרה הממשלה את הארכת הסגר עד יום ראשון בבוקר, שעות ספורות לפני פקיעת תוקפן של התקנות. השרים החליטו כי מהשבוע הבא יורשו לפעול מקומות עבודה שאינם מקבלים קהל, וכן מספרות ומכוני יופי; יותר האיסוף העצמי ממסעדות; וייפתחו צימרים, שמורות הטבע והגנים הלאומיים. הגבלת המרחק מהבית ואיסור השהייה בביתו של אדם אחר יוסרו.

קודם לכן פסל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החלטה להאריך את הסגר עד יום ראשון בחצות, כיוון ששרי כחול לבן והעבודה התנגדו לה. מנדלבליט הסביר כי לפי התיקון לחוק היסוד שאושר עם השבעת הממשלה, נדרשת תמיכתם של שני הגושים בה בהחלטה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ