מרכז המידע למאבק בקורונה צופה עלייה חדה בתחלואה בשבועות הקרובים

במרכז קושרים את ההחמרה הצפויה בתחלואה בהסרת חלק מההגבלות שהוטלו על הציבור כחלק מהסגר, בהתפשטות הגרסה הבריטית של הנגיף ובעיכוב בהשלמת מתן החיסונים לבני 60 ומעלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיסון בתל אביב, בשבוע שעבר. כ-15% מבני ה-60 ומעלה טרם התחסנו

מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה מעריך כי תחול עלייה חדה בתחלואה בשבועות הקרובים, עם הסרת חלק מההגבלות שהוטלו על הציבור כחלק מהסגר. במרכז, הפועל כחלק מאגף המודיעין בצה"ל, קושרים את העלייה הצפויה בתחלואה גם לתפוצתה הנרחבת של הגרסה הבריטית של הנגיף בישראל ולעיכוב בהשלמת מתן החיסונים לבני 60 ומעלה.

לפי דו"ח של המרכז שפורסם היום (ראשון), ישראל יוצאת מהסגר השלישי כשרמת התחלואה בה גבוהה מאוד: שיעור המאומתים מקרב הנבדקים ממשיך להיות גבוה והעומס על בתי החולים לא פוחת, וזאת על אף שחלה ירידה בשבוע האחרון במספר החולים הקשים, שמסתכם כעת ב-1,110. כמו כן, מקדם ההדבקה עלה כמעט למעל ל-1 עוד לפני הסרת ההגבלות היום. חציית רף זה משקפת מצב שבו כל חולה מדביק יותר מאדם אחד, ומכאן שרמת התחלואה תיוותר גבוהה.

בתמונת המצב שפרסם המרכז דווח כי ישראל ממשיכה להיות המדינה המובילה במספר החיסונים לנפש, עם השלמת מתן יותר מ-5.4 מיליון מנות חיסון, מתוכן כשני מיליון שניתנו כמנה שנייה. עוד דווח על ירידה בשיעור הנדבקים והחולים במצב קשה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, בני 60 ומעלה, ככל הנראה בהשפעת החיסונים. עם זאת, השלמת חיסון בני קבוצה זו - צעד חיוני לצמצום התחלואה הקשה - כמעט שאינה מתקדמת. נותרו עוד יותר מ-15% מבני ה-60 ומעלה שטרם חוסנו בחיסון ראשון או החלימו מהמחלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ