אלפים השתתפו בהלוויית ראש ישיבה בבני ברק

הרב חיים מאיר הלוי וואזנר, ראש ישיבת חכמי לובלין, מת בגיל 83 לאחר שנדבק בקורונה. המשטרה הציבה מחסומים וגדרות ברחובות המובילים לישיבתו של הרב, אך ההמון פרץ אותם

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההלוויה בבני ברק, הערב
בר פלג
בר פלג

אלפים הגיעו אמש (ראשון) לבני ברק כדי להשתתף בהלוויית ראש ישיבת חכמי לובלין, הרב חיים מאיר הלוי וואזנר, שמת אתמול בגיל 83 לאחר שנדבק בקורונה. המשטרה הציבה מחסומים וגדרות ברחובות המובילים לישיבה, אך ההמון פרץ אותם. עיריית בני ברק חילקה אפודים זוהרים לאנשי הישיבה, והם נתנו מסכות לקהל. מאות בני אדם נוספים הגיעו לבית העלמין זיכרון מאיר בעיר, לשם הובאה גופתו של הרב באמבולנס כדי למנוע מסע הלוויה המוני. 

הפיקוד הבכיר של משטרת מרחב דן דרש מנציגי קהילת חכמי לובלין לקיים את שלב ההספדים של הלוויה, בתוך ישיבתו של הרב, רק בנוכחות משפחתו. כמו כן, המשטרה עשתה מאמצים למנוע את הגעתם של המונים למקום. המשטרה ביצעה פעולת הטעייה לאלפים שהגיעו והוציאה ממתחם הישיבה אמבולנסים ריקים שאחריהם צעדו ההמונים וכך הגיעו לבית העלמין רק מאות בני אדם. ב-2015 השתתפו עשרות אלפים בבני ברק בהלוויית אביו של הרב וואזנר, הרב שמואל הלוי ואזנר, שכונה "פוסק הדור  החסידי". בהלוויה אז נמחצו למוות שני בני אדם. 

מחוץ לבית העלמין בבני ברק, הערבצילום: מוטי מילרוד

בשבוע שעבר השתתפו אלפים בירושלים בשתי הלוויות - של ראש ישיבת קמניץ הרב יצחק שיינר ושל ראש ישיבת בריסק הרב משולם הלוי סולובייצ'יק. שני מסעות ההלוויה, בהם רבים מהמשתתפים לא עטו מסכות ולא שמרו על מרחק בהתאם להנחיות, תואמו עם המשטרה.

התאספות ליד הקבר בבני ברק, הערבצילום: מוטי מילרוד

דובר המשטרה לציבור החרדי, שבתי גרברצ'יק, אמר ביום הלוויות בריאיון לתכנית "מנדי ביתאן" ברשת הרדיו כאן מורשת: "אני לא הולך להתעמת עם 20 אלף איש כי אני לא מסוגל לעשות את זה". לדבריו, למשטרה אין יכולת לאכוף את תקנות הקורונה באירועים מסוג זה. "הפרת החוק היא הפרת החוק, אבל בהיגיון ובהתנהלות בשטח אתה לא מקבל החלטות בין טוב לרע, אתה מקבל החלטות בין רע לרע יותר", אמר. 

הלווייתו של הרב שמואל הלוי וואזנר בבני ברק, ב-2015צילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ