הקלטות מעימות נתניהו וגנץ בדיון על הסגר; רה"מ: "אתם דנים ישראלים למוות"

בהקלטות שפורסמו בחדשות 12 ובכאן נשמע נתניהו אומר כי כחול לבן מנצלים את הדיונים על הסגר למען רווח פוליטי. גנץ: "אל תספר לי סיפורים, אל תלמד אותי על אחריות לחיי אדם"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ ונתניהו בירושלים, בשנה שעברה
לוגו הארץ
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ התעמתו בישיבת הממשלה ביום חמישי לגבי המשך הסגר והקלות אפשריות. בהקלטות ששודרו הערב (ראשון) בחדשות 12 ובתאגיד כאן נשמע נתניהו צועק בישיבה על גנץ, שדחף לפתיחה מסוימת של המשק, "החיים של ישראלים רבים יהיו, הדם של החיים שלהם יהיה על הידיים שלך. בני, אל תספר לי סיפורים". 

לדברי נתניהו בישיבה, עמדותיהם של חברי כחול לבן לגבי הסגר נובעות מטעמים פוליטיים. "הציבור מבין היטב מה המשחק שלכם", נשמע אומר נתניהו בהקלטות, "הוא מבין שאתם דנים הרבה מאוד ישראלים לתחלואה קשה ולמוות קשה. למוות... הבאתי את הדברים להצבעה בידיעה ברורה שאתם מיד תפילו אותם, התרגיל הידוע".

שר הביטחון תקף חזרה את נתניהו בדיון ואמר: "אל תספר לי סיפורים, אל תלמד אותי על אחריות לחיי אדם. אתם זורים חול בעיני הציבור". חילופי דברים נוספים בין השניים נעו סביב סיבת עיכוב הישיבה עד לסמוך למועד פקיעת הסגר. נתניהו טען כי העיכוב נבע מהתעקשותו של גנץ להעביר בכנסת את החוק להחמרת הקנסות על הפרת הנהלים. גנץ הכחיש: "אפשר היה לעשות את הדיון על הסגר גם בלי הקנסות, זה לא נכון... הסיפור של הקנסות לקח חודשיים, אתה יודע את זה. הוא שכב חודשיים ולא קודם, אתה יודע את זה היטב".

שרת התיירות אורית פרקש-הכהן (כחול לבן) אמרה בדיון כי רק מומחים שתומכים בעמדתו של נתניהו זוכים להישמע בדיוני הממשלה. "זה (עמדת נתניהו) לא מגובה בכל המומחים אדוני ראש הממשלה, עם כל הכבוד", אמרה פרקש-הכהן, "מי שלא מגבה לא מקבל זכות דיבור בממשלה".

לאחר הפרסומים נמסר מטעם גנץ: "בהמשך להדלפות המגמתיות והחמורות מדיוני הממשלה, דורש שר הביטחון לפרסם את הפרוטוקולים של דיוני הממשלה בנושא הקורונה וקבינט הקורונה במלואם, ולא רק הדלפות לצרכים אישיים ומשפטיים של ראש הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ