"תעשה מה שאני אומר": נתניהו ומנדלבליט התעמתו בישיבת קבינט הקורונה

ראש הממשלה דרש מהיועמ"ש להכין התייחסויות משפטיות נפרדות להצעות שעולות בדיוני הקבינט, אך מנדלבליט התעקש להתייחס רק להצעות של משרד הבריאות. נתניהו: "תכינו במקביל, זה מקשה על קבלת ההחלטות"

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה, ארכיון
ג'ודי מלץ

ויכוח פרץ היום (ראשון) בישיבת קבינט הקורונה בין ראש הממשלה בנימין לנתניהו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, על רקע חילוקי דעות ביניהם על צורת העבודה של משרד היועמ"ש. נתניהו דרש מהמשרד להכין התייחסויות משפטיות נפרדות להצעות השונות שעולות בדיונים לגבי פתיחת המשק, ומנדלבליט התעקש שמשרדו יכין תקנות רק להצעות שמעלה משרד הבריאות, שמוביל את המאבק בקורונה. בשיא הוויכוח אמר נתניהו למנדלבליט: "תעשה את מה שאני אומר".

הוויכוח החל באמירה של המשנה ליועמ"ש, רז נזרי, כי ישנם פערים בין הצעות משרד האוצר ומשרד הבריאות לגבי תוכנית "התו הירוק" למחוסנים. "יש הצעות שונות, וריאנטים שונים, בין משרד האוצר והבריאות", אמר נזרי, "כן לפתוח, בלי בדיקות, עם בדיקות". 

נתניהו השיב כי יש להכין התייחסויות משפטיות להצעות השונות שעולות בדיונים. "אני חושב שבעבודה פקידותית מאומצת ומיוזעת תכינו גם את זה וגם את זה (את הצעות שני המשרדים, ג'"מ)", אמר ראש הממשלה, "אני מקדים תרופה למכה ואני אומר תכינו במקביל את האפשרויות השונות".

בשלב זה מנדלבליט התערב והשיב לנתניהו: "נכין לפי ההצעה של משרד הבריאות". ראש הממשלה התעקש: "לא קיבלתי תשובה. אני מבקש לעבוד במקביל. אין סיבה שנעבוד בטור. זה מקשה על קבלת ההחלטות". מנדלבליט חזר ואמר שמשרדו יכין את התקנות לפי המתווה של משרד הבריאות, "שמוביל את הדברים". ונתניהו השיב: "לא קיבלתי תשובה. תעשה את מה שאני אומר".

הקבינט אישר היום להגדיל ל-2,000 את מספר הנוסעים שיוכלו להיכנס לארץ דרך נתב"ג בכל יום. נתניהו אמר בישיבה כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה "חקיקת בזק" שתאפשר לשלטון המקומי לקבל את שמותיהם של אזרחים שלא התחסנו, והשרים אישרו את קידום תיקון החקיקה. הישיבה הסתיימה ללא החלטות על חידוש המסחר וצעדי היציאה מהסגר, והיא תחודש מחר ב-11:00 בבוקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ