הקניונים וחנויות הרחוב ייפתחו הבוקר; תלמידי ה'-ו' וי"א-י"ב ישובו לכיתות בחלק מהיישובים

לימודים יוכלו להתקיים בקבוצות של 20 תלמידים בשטח פתוח בכל הארץ, במקום עשרה עד כה. תלמידי כיתות ז'–י' ימשיכו ללמוד מרחוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניון בת ים, החודש

הממשלה אישרה שלשום (שישי) את הפעימה השנייה של ההקלות בהגבלות הקורונה. ההקלות ייכנסו הבוקר לתוקף בשעה 7:00, והן חלות על מערכת החינוך, על המסחר ועל אירועי תרבות ופעילויות ספורט.

איך משיגים את "התו הירוק" ומה אפשר לעשות איתו? | "הארץ" מסביר

במערכת החינוך ייפתחו כיתות ה'-ו' וי"א-י"ב בבתי ספר הנמצאים ברשויות ובאזורים המסווגים כצהובים או ירוקים לפי מודל הרמזור, וכן ברשויות המסווגות בצבע כתום שקיבלו ציון 7 לכל היותר ושיעור בני ה-50 ויותר שהתחסנו בהן הוא 70% לפחות. הציון המוענק ליישוב מחושב לפי מספר החולים החדשים ביישוב בשבוע האחרון, שיעור הבדיקות החיוביות השבועי ושיעור השינוי במספר החולים החדשים ביחס לשבוע הקודם. עוד הוחלט כי תלמידי כיתות ז'–י' ימשיכו ללמוד מרחוק.

חזרה ללימודים בבית ספר בגבעתיים, החודש. הלימודים יתאפשרו ביישובים צהובים וירוקים ובחלק מהיישובים הכתומיםצילום: הדס פרוש

עוד הוחלט כי לימודים יוכלו להתקיים בקבוצות של 20 בשטח פתוח בכל הארץ, במקום עשרה עד כה. כמו כן, פעילות של תנועות וארגוני נוער תתאפשר בשטח פתוח במודל של פתיחת כיתות הלימוד. עוד הוחלט כי ייפתחו כיתות המיועדות לעולים חדשים ללימוד השפה העברית, וכן כיתות י"ג ו-י"ד במכללה טכנולוגית מוכרת, בהתאם למודל פתיחת הכיתות בבתי הספר. במכללה טכנולוגית המאפשרת לימודי המשך למוסד חינוך לנוער בסיכון תתאפשר פעילות בכל הארץ.

בענף המסחר תותר שהות בקניונים ובשווקים ביחס של אדם לכל 15 מטרים רבועים. בקניונים יותקנו אמצעי ויסות דיגיטליים לספירת מספר הנכנסים. בעלי הקניונים יחויבו להציב שניים־חמישה סדרנים, שתפקידם לוודא שהשוהים מקפידים על ההנחיות. לא תתאפשר ישיבה לצורך אכילה של מבקרים בשטח הקניון, לא יוצבו שולחנות וכיסאות לאכילה, ותימנע גישה לשולחנות אכילה המקובעים לרצפה. תיאסר הצבת דוכני מזון בשטח הקניון, ולא יתאפשר קיום יריד בשטחו.

בחנויות הרחוב, מספר המבקרים לא יעלה על אדם אחד לכל שבעה מטרים רבועים משטח המקום או על עשרה אנשים, לפי הנתון הנמוך מבין השניים. במקום ששטחו גדול יותר מ–150 מטרים רבועים, מספר האנשים לא יעלה על יחס של אדם אחד לכל 15 מטרים רבועים משטח המקום.

מטיילים בשמורת הטבע תל דן, אתמול צילום: גיל אליהו

במוזיאונים תתאפשר כניסה בהזמנה מראש, וסיורים מודרכים במקום ייערכו בקבוצות של עשרה משתתפים לכל היותר ובתיאום מראש. כמו כן, תנועת המבקרים במוזיאון או בתערוכה תתאפשר בהתאם למסלול שייקבע מראש ובכיוון אחד. פעילות גני חיות ופעילות תיירותית בשטח פתוח ללא מתקנים תתאפשר לפי יחס של אדם אחד לכל 15 מטרים רבועים. כמו כן, ייפתחו מקומות המשמשים לאימון ספורט מקצועי וספריות.

לפי רשימת הקנסות המעודכנת, מקום שיפעל בניגוד לתקנות יידרש לשלם עד 10,000 שקלים (בהתאם לגודל המקום). אדם שאינו מחוסן או מחלים השוהה במקום הפועל עם תו ירוק ישלם 1,000שקלים. מקום שפועל לפי התו הירוק ולא הציב שלט ישלם 3,000 שקלים. מפעיל קניון שלא מינה סדרנים ייקנס ב–5,000 שקלים. מפעיל קניון או שוק שהציב שולחנות אוכל או לא מנע את הגישה אליהם יידרש לשלם 5,000 שקלים. מפעיל קניון שלא מנע הצבת דוכני אוכל או יריד ייקנס ב–2,500 שקלים, ומפעיל מקום שלא תלה שלט האוסר אכילה במקום ישלם 5,000 שקלים.

לקראת חידוש הלימודים בבתי הספר ברוב כיתות הלימוד, יותר משליש מאנשי ההוראה בישראל לא התחסנו עד כה. אנשי ההוראה נאבקו על הצבתם במקום גבוה בקבוצות התעדוף לקבלת החיסון. ואמנם, לפני כחודש וחצי — שבועיים וחצי לאחר תחילת מבצע החיסונים — נכנסו המורים לקבוצת המתחסנים. ואולם, נתוני קופות החולים כללית ומכבי, שבין מבוטחיהן יותר מ-160 אלף אנשי הוראה, מציגים תמונה מדאיגה.

מתחם בילו ברחובות, החודשצילום: אייל טואג

על פי הנתונים, שפורסמו לבקשת התנועה לחופש המידע ודווחו ב"הארץ", 46% מאנשי ההוראה המבוטחים בכללית לא חוסנו כלל. 25% נוספים חוסנו במנת חיסון אחת, ו–29% חוסנו בשתי מנות והם בעלי חסינות מקסימלית. בקופת החולים מכבי, שבין מבוטחיה כ-56 אלף עובדי הוראה, 34% מהם לא התחסנו כלל, 26% חוסנו במנה הראשונה ו-40% גם במנה השנייה. להיענות הנמוכה השפעה מכרעת על מצב התחלואה במוסדות החינוך לנוכח שיעורי ההדבקה הגבוהים בקרב ילדים וצעירים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ