הממשלה תדון מחר בהגבלות בפורים; משרד הבריאות ידרוש להטיל סגר לילי

מנכ"ל המשרד, חזי לוי, העריך כי הממשלה תאשר לאסור על יציאה מעבר לטווח של קילומטר מהבית בין השעות 20:00 ל-5:00 בימים חמישי עד ראשון. נתניהו: "צריכים לעבור את החג עם מינימום תחלואה"

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנות תחפושות בתל אביב
עידו אפרתי

הממשלה צפויה לדון מחר (שלישי) במתווה להטלת מגבלות במהלך חג פורים שיחול השבוע. במשרד הבריאות ידרשו להטיל סגר לילי בחג. מנכ"ל המשרד, פרופ' חזי לוי, העריך הערב כי הממשלה תאשר לאסור על יציאה מעבר לטווח של קילומטר מהבית בימים חמישי עד ראשון בין השעות 20:00 בערב ל-5:00 בבוקר המחרת. "הדבר הזה נועד למזער את הסיכוי למסיבות והתקהלויות בערב ובלילה. ואנחנו חוששים ללא ספק", אמר לוי.

בריאיון לחדשות 12 נימק לוי את הצעד בכך שהיום חלה שוב עלייה במקדם ההדבקה. "חלילה לנו שוב לשחק לידי תחלואה גבוהה ולעצור את היציאה מהסגר, כולל פסח שעומד בדלת ושאנחנו חפצים לחגוג אותו כמו שצריך", אמר. לדבריו, כ-85% מהאוכלוסייה מעל גיל 60 או 50 התחסנו, ופחות מ-50% מהצעירים, ולכן התחלואה עלולה שוב לעלות. 

לקראת הדיון מחר, אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לעבור את החג עם מינימום תחלואה ומינימום אבדות בנפש. אנחנו שומעים על התארגנויות של מסיבות ואירועים רבי משתתפים בניגוד להנחיות בימי החג – עלינו למנוע זאת. ביקשתי ממשרד הבריאות ומהמועצה לביטחון לאומי שיציגו בפנינו מתווה מגובש שמצד אחד יאפשר לציין את שמחת החג בצורה מבוקרת ומהצד השני לא יביא להתפרצות מחודשת של המגפה".

מוקדם יותר היום החליטו נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושרת התחבורה מירי רגב כי מהשבוע הבא יצומצם מספר הישראלים שיורשו להיכנס לארץ מדי יום מ-2,000 ל-200. ההחלטה התקבלה על רקע הקושי לאכוף את חובת בידוד במלונית בקרב השבים מחו"ל. השלושה קבעו כי כניסת הישראלים תוגבל למקרים הומניטריים דחופים, עד שיימצא פתרון טכנולוגי או מסוג אחר שיבטיח את בידוד הנכנסים. בעקבות ההחלטה, בממשלה קראו לישראלים שתכננו לצאת מהארץ בימים הקרובים "לשקול את נחיצות היציאה לנוכח ההגבלות הצפויות על חזרתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ