הארץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצהיר היום (חמישי) כי משבר הקורונה "מאחורינו". בריאיון לרשת פוקס ניוז האמריקאית אמר נתניהו: "אנחנו המדינה הראשונה בעולם שיוצאת ממשבר הקורונה. אנחנו עוד לא יוצאים ממנו לחלוטין, נידרש לעטות מסכות לזמן מה, אבל זה מאחורינו".

בתוך כך, נפגש נתניהו עם ראשת ממשלת דנמרק מדה פרדריקסן ועם קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ, שבאו לישראל כדי לדון בהתמודדות עם המשבר. "אנחנו מדברים על הקמת קרן מחקר ופיתוח משותפת לישראל, אוסטריה ודנמרק, והשקת מאמצים משותפים לייצור חיסונים עתידיים", הודיע ראש הממשלה. "אני חושב שזה משהו שעלינו לעשות משום שכנראה נצטרך, אני לא יכול לומר את זה בוודאות, אך סביר מאוד להניח שנזדקק להגנה גם בעתיד".

אתמול אמר הממונה על המאבק בקורונה, פרופ' נחמן אש, כי ייתכן שיוטל סגר נוסף, אולי אף לפני הבחירות ב-23 במארס. "האפשרות הזאת קיימת", אמר אש בריאיון לרדיו 103FM. "בהחלט יכול להיות שנראה עכשיו עלייה בעקבות הפתיחה ונגיע לצעדים של סגר נוסף". כשנשאל על המועד שבו יוטל סגר, השיב אש: "אנחנו נצטרך לראות בעוד שבוע-שבועיים מה עם הנתונים, ויכול להיות שכבר בשלב הזה נצטרך לקבל החלטה. בהחלט יכול להיות שנמליץ עוד לפני הבחירות. זה תלוי ברמת התחלואה. יכול להיות שזה ייגרר לאחרי הבחירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ