מקדם ההדבקה ירד ל-0.95, ירידה במספר החולים הקשים

לפי נתוני משרד הבריאות, אתמול אובחנו 3,662 נדבקים בקורונה, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 4%. השפעת חזרתם של תלמידי חטיבות הביניים לספסל הלימודים טרם ניכרת בנתונים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחסנת בירושלים, אתמול
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות פרסם הבוקר (שלישי) את נתוני התחלואה העדכניים, ולפיהם חלה ירידה במקדם ההדבקה והוא עומד כעת על 0.95. גם מספר חולי הקורונה המאושפזים במצב קשה נמצא בירידה - והוא עומד על 668. אתמול אובחנו 3,662 נדבקים בקורונה, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 4%. 4,995,253 קיבלו עד כה את המנה הראשונה של החיסון, ו-5,922 בני אדם מתו מהנגיף.

בבתי החולים מאושפזים כעת 1,089 חולי קורונה, מתוכם 270 במצב קריטי ו-212 מונשמים. בין המאושפזים גם 48 נשים בהיריון ויולדות - עשר מהן במצב קשה ו-29 ילדים ונערים עד גיל 18, בהם חמישה ילודים. 

בתחילת השבוע חזרו תלמידי חטיבות הביניים לבתי הספר, אך השפעתם על התחלואה - אם ישנה כזו - עדיין אינה ניכרת בנתונים. התחלואה העיקרית בקרב ילדים נמצאת בגילים 3 עד 9, כאשר נכון לאתמול נסגרו 416 גני ילדים בעקבות חשיפה לחולים.

כ-3.5 מיליון - שהם 39% מאזרחי ישראל - כבר מחזיקים בתעודת מתחסן הניתנת כעבור שבוע מהחיסון השני. יותר מ-98% ממקבלי מנת החיסון הראשונה מגיעים לקבל את המנה השנייה בטווח של 25 ימים לאחריה. כ-1.9% מוגדרים ככאלה שנמנעים מלקבל את המנה השנייה ללא הצדקה.

נתוני ההתחסנות בישראל גבוהים מאוד והם משפיעים על מספר המאושפזים במצב קשה. בקרב בני 50 ומעלה עומד שיעורי ההתחסנות על 89%, כאשר 280 אלף איש בקרבם טרם חוסנו. במקביל, ישראל נמצאת במרדף אחר 11% הנותרים מכלל אוכלוסיית המתחסנים, שהם כ-1.3 מיליון אזרחים.

המאמצים לשכנע את אלו שטרם התחסנו לקבל את הזריקה נעשים באמצעות הבטחות להשיב לחייהם פעילויות שנעלמו עם התפרצות הנגיף. במשרד הבריאות משקיעים באמצעי הסברה ושכנוע, פיתחו את מתווה התו הירוק, ומבטיחים פטור מלא מבידוד למחוסנים. בנוסף, מתקיימת פעילות נמרצת של מבצעי חיסון בפריפריה וביישובים ערביים. לצד אלו, מורגש הלך הרוח הציבורי הדוחק בכולם להתחסן, והמעסיקים בארגונים רבים במשק שמפעילים לחץ על עובדיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ