עיריית ת"א תתנה כניסת עובדי הוראה למוסדות בהתחסנות או בדיקה שלילית

העירייה מסרה כי הדבר נובע מהעלייה בתחלואה בקורונה במוסדות החינוך בעיר. לאחרונה הבהיר היועמ"ש כי נדרשת חקיקה על מנת לאסור על כניסה לבתי הספר של מורים שלא התחסנו או הציגו תוצאת בדיקה שלילית

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לימודים בבית הספר עירוני ט' בתל אביב, השבוע
בר פלג

עיריית תל אביב הודיעה אתמול (שלישי) כי החל מיום ראשון, כניסת עובדי הוראה לבתי ספר בעיר תותנה בהצגת תעודת מתחסן, תעודת מחלים או תוצאה שלילית בבדיקה לאבחון קורונה שנערכה ב-72 השעות הקודמות. זאת, על פי העירייה, מכיוון שלא כל עובדי ההוראה בתל אביב מחוסנים ובשבועיים האחרונים יש עלייה בתחלואה במוסדות החינוך. בעירייה הבהירו כי הנושא בסמכותם מאחר שמדובר בעובדי עירייה החברים בארגון העובדים. בחודש שעבר הצהירו גם ראשי עיריות יבנה, לוד ונשר כי לא יאפשרו למורים שלא התחסנו לעבוד במערכת החינוך העירונית.

הודעת העירייה מנוגדת להבהרת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי ראשי ערים אינם רשאים לאסור על כניסת מורים שלא התחסנו או הציגו תוצאה שלילית בבדיקת קורונה למוסדות החינוך - וכי הדבר מחייב חקיקה. בחודש שעבר פרסם המשנה ליועמ"ש רז נזרי חוות דעת מטעם משרד המשפטים, שבה הובהר כי לשלטון המקומי אין סמכות להטיל הגבלות תנועה או עבודה בנוסף על אלה שהטילה הממשלה. "רשות מקומית אינה רשאית לעשות דין לעצמה ולגבש באופן עצמאי כללים להגבלת כניסתם של עובדי הוראה למוסדות חינוך", נכתב.

עוד נאמר בחוות הדעת שפרסם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה כי "ככל שהממשלה תבקש לקדם חקיקה שכזו, המתווה שיגובש על ידי גורמי המדיניות ייבחן משפטית כמקובל, תוך ביסוס הצורך מבחינה מקצועית בריאותית, ועריכת האיזונים הנדרשים לשם שמירת מידתיות הפגיעה בזכויות היסוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ