משרד החוץ הודיע היום (שלישי) כי ישראלים בעלי תו ירוק יוכלו להיכנס ליוון ולקפריסין, מבלי שיוגבל מספר התיירים הישראלים שייכנסו למדינות האלה מדי שבוע. יוון תתנה את הכניסה אליה בהצגת תוצאה שלילית בבדיקת קורונה, גם בקרב מחוסנים, ואילו בקפריסין לא הציבו הגבלות כלשהן על כניסת ישראלים המחזיקים בתו ירוק. בני 12 ומעלה שאינם מחזיקים בתו ירוק יידרשו להציג בדיקת קורונה שלילית אם יבקשו להיכנס למדינות הללו.

החלטת ממשלת יוון לאשר כניסת תיירים בכפוף לבדיקת קורונה שלילית נעשתה בהתאם לתקנות האיחוד האירופי. האישור נכנס לתוקף היום, לאחר שנחתם צו ממשלתי בנושא. המהלך מגיע בהמשך לחתימה על הסכם תיירות הדדי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לעמיתו מיוון קיריאקוס מיצוטאקיס, שביקר בארץ בחודש שעבר. החלטת ממשלת קפריסין התקבלה בעקבות ביקור נשיא קפריסין בישראל לפני כחודש. 

מהשבוע שעבר יכולות לנחות בנתב"ג טיסות מכל רחבי העולם, לאחר שהמדינה ביטלה את ההגבלה שהתירה נחיתת טיסות מיעדים ספורים. בתחילת השבוע פג גם תוקף המכסה שהגבילה כניסת ישראלים לישראל לעד 3,000 מדי יום, לאחר שבג"ץ הורה שלא להאריכה. מנתוני רשות שדות התעופה מתברר כי בימים שמאז ביטול ההגבלה, מספר הנכנסים היומי עלה על 3,000 רק במעט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ