מתווה משרד הבריאות: אלפים יוכלו להתכנס לתפילות בפסח, פסחא וברמדאן

לפי המתווה, ביום העצמאות יתאפשרו אירועים בהשתתפות אלפי מחוסנים ומחלימים, והכניסה לבתי העלמין לא תוגבל ביום הזיכרון

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הגעלת כלים בנתיבות, אתמול
לוגו הארץ
הארץ

משרד הבריאות ומינהל "מגן ישראל" פרסמו היום (רביעי) מתווה לאירועי חג הפסח, רמדאן ופסחא, ויומי השואה, הזיכרון והעצמאות בהתאם לתקנות ההתקהלות והתו הסגול והירוק.

לפי המתווה, ארוחות החג יתקיימו במסגרת מגבלות התקהלות - כלומר 20 אנשים במקום סגור או 50 אנשים בשטח פתוח. ככלל, ישנן שתי אפשרויות לקיים תפילות בבתי תפילה: האחת היא לפי מגבלות ההתקהלות, והשנייה היא לפי מתווה התו הירוק - כלומר למחוסנים ומחלימים בלבד. במקרה זה, יותרו תפילות למספר גדול בהרבה של אנשים במבנים או בשטחים פתוחים.

הכותל המערבי, בתחילת החודשצילום: אמיל סלמן

לפי המתווה, מותר לקיים טקסים ואירועים עירוניים - הן בימי הזיכרון והן ביום העצמאות - לפי הוראות ההתקהלות או הוראות התו הירוק בלבד. במסגרת התו הירוק, ישנן שתי אפשרויות:
1. אירוע עם פוטנציאל גבוה להדבקה - כלומר, כזה שיש בו מזון וללא הושבה: באירוע כזה יוכלו להיות עד 300 איש בפנים או 500 איש בשטח פתוח.
2. אירוע עם פוטנציאל נמוך להדבקה - כלומר, ללא מזון או עם הושבה: כתלות בגודל האולם או השטח הפתוח, כשהמספר המקסימלי הוא 5,000 איש.

ביחס לטקסים הממלכתיים צוין כי טקס יום הזיכרון בהיכל הזיכרון הממלכתי יתקיים בנוכחות של עד 200 אנשים שיש להם תו ירוק, טקס יד לבנים בירושלים יתקיים במקום פתוח עם עד 400 אנשים בעלי תו ירוק ולטקס בכותל יגיעו עד 500 אנשים עם תו ירוק. הכניסה לבתי העלמין תהיה ללא הגבלה.

בכותל המערבי תתקיים ברכת כהנים בשבוע הבא. לפי המתווה, תפילות בבית הכנסת הפנימי בכותל יהיו לפי מתווה התו הירוק, ברחבה הפנימית יוקמו מתחמים של עד 50 איש וברחבה החיצונית תהיה שליטה על כמות הנכנסים למתחם הכותל.

במימונה, אירועים בבתים פרטיים יתקיימו במסגרת מגבלות ההתקהלות. גם בחודש הרמדאן ובפסחא יותרו תפילות במסגדים או כנסיות לפי מתווה התו הירוק או מגבלות ההתקהלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ