הממשלה אישרה את פתיחת מעבר הגבול לסיני למחוסנים ולמחלימים מיום שלישי

לפי המתווה שגיבשה הממשלה, יוכלו לצאת דרך המעבר 300 בני אדם מדי יום. המעבר נסגר ליציאת ישראלים לסיני במארס בשנה שעברה

ג'ודי מלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חושות באזור נואייבה ב-2019
ג'ודי מלץ

הממשלה אישרה היום (שישי) את פתיחת מעבר הגבול טאבה למחוסנים ולמחלימים מקורונה החל ביום שלישי. הפתיחה תאפשר לישראלים לצאת לסיני דרך היבשה לראשונה זה כשנה.

לפי החלטת הממשלה, שהתקבלה במשאל טלפוני, מספר היוצאים דרך מעבר טאבה יוגבל בשלב ראשון ל-300 ביום, וכך גם מספר הנכנסים לישראל. רק מי שבידיהם אגרה תקפה לאותו היום יוכלו לצאת דרך המעבר. בנוסף למתחסנים ולמחלימים, יוכלו לצאת מי שאינם אזרחים או תושבי קבע, דיפלומטים ומי שקיבלו אישור מוועדת חריגים בשל צרכים הומניטאריים או צרכים חריגים אחרים. ההחלטה תהיה בתוקף עד 12 באפריל.

מעבר הגבול סגור ליציאת ישראלים לסיני מאז מארס בשנה שעברה, בעקבות התפרצות מגיפת הקורונה בישראל. ב-2020 הספיקו לצאת דרך המעבר, עד סגירתו, רק 34 אלף איש, בעוד שב-2019 נרשמו כחצי מיליון יציאות של ישראלים דרך המעבר. לפני סגירת נתב"ג בינואר השנה עוד התאפשרה כניסתם של ישראלים ממצרים לישראל, אך עם סגירתו של נמל התעופה נסגר גם מעבר הגבול היבשתי לשני הכיוונים.

נתב"גצילום: מוטי מילרוד

בתוך כך החליט היום קבינט הקורונה שמחוסן או מחלים שנחשף לחולה מאומת, או ששהה באותו בית עם חייב בבידוד שלא בנפרד ממנו, יהיה רשאי לעלות על טיסה. כמו כן קבע הקבינט כי צוות בין-משרדי יבחן דרכים להגדיל את מספר הנכנסים לישראל והיוצאים ממנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ